דף הבית / כללי / ברכת המזון

ברכת המזון

שאלה: מהי הברכה שלפני ואחרי האוכל? כיצד היא עוזרת לעיכול המזון?

תשובתי: עוזרת. אם אנחנו נמצאים במערכת יחידה ומקושרים דרכה למקור החיים שלנו, לאור העליון, אז יחס נכון למזון, לאור העליון, לכל האנושות, לכלי הכללי המשותף (כלי של הנשמה) מכוון אותנו בכל הדרגות להתאמה למערכת הענקית הזאת.

לכן, ברכה מצביעה על כך שאני מבין היכן אני נמצא, איזו פעולה אני מבצע, איזו תוצאה אני רוצה להשיג. ברכה בתחילת הסעודה ובסופה, ולא חשוב באלו מילים אני מבטא אותה ולמי אני פונה, הברכה מאפשרת לי להתכלל בצורה נכונה בתוך המערכת הכללית ובאופן כזה להימצא בזרימה נכונה של כוחות הטבע. לכן זה מורגש חזק מאוד.

האיחוד מתבצע בדרגות שונות. הרי בסופו של דבר, אנחנו צריכים להתחבר לאחד שלם כללי, לרצון אחד, ולגלות בתוכו את כל האור העליון. כלומר, אחד מסוגי החיבור של כולנו עם הטבע הדומם, הצומח והחי מהווה צריכה של מזון או שימוש באפשרויות אחרות. לכן, גם הברכה עוזרת לנו לכלול בתוכנו את התכונות האחרות של הטבע, כביכול להעלות אותן עם העבודה הרוחנית שלנו.

שאלה: צריכת המזון עצמה מהווה חילופי אנרגיה עם הטבע?

תשובתי: כן, אלה חילופי אנרגיה ומידע. למידע יש כאן חשיבות רבה מאוד. אם תצרוך מזון מלאכותי, הוא לא יזין אותך כמו מזון רגיל מהאדמה שכולל מים, מלח, מרכיבי מזון ארציים מהצומח ומהחי.

שאלה: למה אנחנו נהנים כאשר אנחנו צורכים כמות מסוימת של חלבונים ופחמימות?

תשובתי: כזה הוא הרצון שלנו, במגע עם אובייקטים חיצוניים מסוימים, הוא מקבל תענוג. זה יכול להיות מזון, משפחה, מין, עושר, לא חשוב מה, סוגים שונים של תענוג. כך קורה בתוכך מתוך התכללות עם כוחות מסוימים מבחוץ.

שאלה: אפשר לומר שזה אור?

תשובתי: האור קיים בכל. מלבד רצון ואור לא קיים שום דבר. אם נפנה לפיזיקאים, אז הם יגידו שבבשר שאתה אוכל אין כלום. זה לא בשר, אלה גלים, אנרגיה.

מתוך שיעור וירטואלי, 20.08.2017

 

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/GE2yx

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest