ברית חברים

laitman_2010-04-14_7328_u-70.jpg

שאלה: כתוב: "אל תאמין בעצמך עד יום מותך", המוות של האגואיזם שלך. אך אז איך תהיה בטוח שתגיע למטרה ולא תסטה מהדרך הזאת?

תשובתי: קיימת מטרה רוחנית, אמצעים להשׂיג אותה, ועליי להחזיק בהם. אינני יכול להיות בטוח במחר ולכן כבר היום אני רוצה לכרות ברית עם הקבוצה ועם הבורא, כדי להבטיח לעצמי את השׂגת המטרה העליונה!

אך אם אינני מצליח להחזיק את עצמי בדרך, אני נופל לקיום הבהמי ואז משם מהרהר על החיים, והבורא כבר אינו מנהל איתי שום חשבון. או שאני נדבק לקבוצה ומוסר את עצמי באופן מוחלט לידיים שלהם, כדי שהם ישמרו עליי. אז הם קושרים אותי לקבוצה, כדי שלא אפול החוצה, כמו באוניה שנקלעה לסערה, והמלחים קושרים את עצמם אל התורן כדי שהגלים הסוערים לא ישטפו אותם אל הים. כל אחד חייב לראות את עצמו במצב המסוכן הזה. ואני חייב לארגן ברית בינינו, כל עוד אני מלא בכוחות, התפעלות, כל עוד אני במצב של עלייה, אני חותם על ברית. הרי אני מבין שיכולים להגיע כאלה זמנים, שלא אוכל להצדיק את המטרה הרוחנית, הכול יראה לי כרע חסר כל תקווה, ולא יהיה כל ספק שאני צודק.

לכן כתוב: "אל תאמין בעצמך עד יום מותך". אם האדם אינו מוסר את עצמו לקבוצה, כדי שהיא תנהל ותשלוט בו, אז האגואיזם העצמי הוא זה שישלוט בו וינהל אותו, ולא יהיה שום סיכוי לברוח ממנו. לכן אין כל צורך לבזבז זמן לחינם, או שתכרות ברית או שתחזור הביתה ותעביר את זמנך על הספה…

מתוך שיעור על מאמרו של הרב"ש, 17.09.2010

רשומות קודמות בנושא:
חוק כלים שלובים
אמונה שלמה
ברית נצחית

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/1xwCi

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest