בעיות גדילה

"והקץ בטוח לגמרי, אלא בעתה, כלומר, שהדבר כבר תלוי ומקושר לגמרי במדת הזמן." (בעל הסולם, "השלום בעולם").

אם לא נזרז את ההתפתחות שלנו, היא תגיע בזמנה, כלומר בעוד 221 שנים, השנים שנותרו עד לסיום 6000 שנה. אבל כך לא נזכה לחיות עד אז בלבוש הגשמי הנוכחי שלנו. לכן בואו נשתדל להשיג את 6000 השנים בלבוש ובמעטפת הרוחנית שלנו עכשיו, בחיים האלה. נעשה מאמצים ונשיג.

"כי על פי חוק ההתפתחות ההדרגתית הנ"ל, עד ביאתו לקץ מוכרח לעבור עליו מדרגות שונות ומרובות, שדרכם לבא בכבדות, באיטיות גדולה וארוכה ביותר, הנמשכת זמן רב מאד."

המקובלים אינם מסתירים את העובדה שבדרך הרוחנית יש בעיות. אבל אלה בעיות הגדילה שלנו, בדיוק כמו גדילה של ילדים קטנים. הם חוטפים מכות, רבים עם אחרים, בוכים, מביעים חוסר שביעות רצון, אלה כולם מצבים של גדילה. אין מה לעשות.

אותו הדבר גם ברוחניות. אבל זהו תהליך שניתן להאיץ. אנחנו מתחילים להבין מהר מאוד, שדווקא כאשר פועלים בצורה כזאת, אנחנו מתקדמים.

"ומתוך שבנידון שלפנינו "דבר המתפתח" הם בעלי חיים ומרגישים על כן גם עליהם לקבל במצבי ההתפתחות הללו יסורים גדולים ונוראים ביותר.

כי כל הכח הדוחף הנמצא במדרגות הללו כדי להעלות את האדם ממדרגה נמוכה למדרגה עליונה ממנה, אינו אלא כח דחיפה של יסורים ומכאובים, שהתקבצו במדרגה הנמוכה – ושאי אפשר לסובלם"

כאן מדובר על דרך ייסורים, ולא על הדרך שלנו. הבעיות שלנו הן רק בעשירייה, כדי לכוון אותנו לאיחוד גדול יותר ויותר, ואז שום דבר לא מפחיד אותנו, לא נחווה שום ייסורים.

אבל אם לא נתחיל לעשות זאת, אז צפויים לעולם מצבים לא טובים. היום כל כלי התקשורת אפילו כבר לא מסתירים את העובדה שהעולם נקלע למבוי סתום. כל המערכות המדיניות והכלכליות סיימו את תפקידן ואין פתרון. אנחנו חיים בתקופת זמן נפלאה, וזה כל כך טוב, מפני שניתנה לנו הזדמנות להתעלות מעל החיים העגומים והמשעממים הללו למצב אחר לחלוטין.

מתוך שיעור וירטואלי, 14.07.2019

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/Dxd5g

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest