דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / במה תלוי העתיד שלי

במה תלוי העתיד שלי

laitman_2009-11-06_zohar_tv_8165_70.jpg

סביבה ומדריך, אלו הם הגורמים היחידים הקובעים את עתידו של האדם. בכל רגע האדם צריך לראות שקיבל מלמעלה את כל הדרוש והנחוץ לו, וכל מה שנשאר לו זה לקשור את עצמו עם הסביבה הנכונה. וסביבה כזאת נמצאת לידו תמיד, צריך רק לדעת לבחור בה. בזה מסתכמת הבחירה החופשית היחידה של האדם, כל השאר כבר נובע מזה.

לכן אינני צריך לדאוג לשום דבר חוץ מדבר אחד: מהיכן אני ניזון, עם מי נמצא בקשר, מי משפיע עליי! כלומר, אף פעם לא לחשוב על עצמי, אלא לאיזו סביבה חיצונית אני קשור. אם אני רוצה לשלוט בהתפתחות שלי, לשלוט בחיי ובגורלי, אני חייב לחשוב רק על זה, עם מי אני נמצא במגע.

אך אין זה אופייני כלל לאדם לחשוב על זה! הרי אנחנו חושבים באופן קבוע רק על עצמנו: מי אני, בשביל מה, מה יהיה איתי? מה משמעות החיים שלי? כל השאלות האלו מופנות פנימה, והן נכונות! אך כיצד אני מתכוון לפתור אותן? עם מה אני קושר את פתרונן?

המקובלים מסבירים, שהפתרון תלוי רק בסביבה. לכן אני צריך להפנות מייד את מבטי אל הכוחות החיצוניים הפועלים עליי, הרי השפעתם עליי קובעת את כל עתידי. למעשה, אין זה חיצוני, אלא זו מערכת נשמות אחידה, החלק האינטגראלי של הגוף הרוחני שלי, היכן שהייתה השבירה ומה שאני צריך לתקן. רק שם אני יכול לשנות משהו, הרי עם כל יתר הרצונות אינני יכול לעשות דבר. אני כביכול קובר את עצמי בארכיון וקורא איזשהו דו"ח על אירועים שחלפו מזמן. אני יכול להשפיע רק על הסביבה. לכן חבל לבזבז את תשומת הלב על משהו אחר, חוץ מזה.

מתוך שיעור על מאמר של בעל הסולם "החרות", 18.04.2010

רשומות קודמות בנושא:
עולמך תראה בחייך!
חפשו אדמה פורייה לגדילתכם
עולם של הזדמנויות שוות

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/Z6x4B

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest