דף הבית / משבר עולמי / בית משותף

בית משותף

photo_rav_gh70_202.gif מתוך שיעור הקבלה היומי 6.4.09

לשיעור מלא: audio.gifאודיו | video.gifוידיאו

איך האדם הפשוט ירצה את החיבור כפיתרון למשבר? מתוך הסבר פשוט על המערכת, שבה כולנו קשורים בצורה טוטאלית זה לזה ותלויים זה בזה. נכנסנו לערבות כללית בלי שרצינו בכך. מישהו החתים אותנו על חוזה הערבות שלנו זה עם זה ומאין ברירה עלינו לקיימו.

כמו אדם שגר בבית משותף עם חמישים שכנים, ובמועד קניית הדירה, הוא חתם בלי ידיעתו על חוזה ערבות לכולם וכולם גם ערבים לו. יוצא שהוא אחראי על כל דבר שקורה בכל משפחה בבית המשותף, כי "ערב" נקרא מי שבאים אליו בדרישה. למשל, יכולים לכלוא אותו בבית הכלא במקום את מבצע העבירה. וכך, באותו אופן ממש, כל שכן אחראי על מעשי כל אחד ואחד מהשכנים, או על מעשי כל אחד מילדי השכנים, ולא אביו או אימו.

באותו אופן צריך שהאנושות תגלה היום שכל בני האדם על פני כדור הארץ חתומים על חוזה כללי וסובלים מכך. משום שהחוזה הוא חוזה רע, ואיש איננו יכול להשתמט ממנו. אלא שכל אדם סובל עבור כל אחד ואחד. בקרוב כל אחד ירגיש שבאים ותובעים אותו ולא את מי שעושה את הרע כלפי בני אדם אחרים. מה אפשר לעשות? הגרוע מכול הוא להחזיר רע לכולם. אבל גם כשמרגישים כבר שמאין ברירה חייבים להתחבר בטוב לכולם, המכשול יהיה אז, שאיש לא ייתן לשני להתחבר בטוב.

בפגישתם הבאה של הG-20 כשירצו להתחבר מאין ברירה ולהינצל, בגלל המהומות בכל המדינות, ובגלל שכל העולם יהיה כבוי ומת, גם אז איש לא ירצה להתחבר לאחרים. כל אחד יגלה בתוכו ובתוך כולם יחד, שאיש איננו מסוגל להתחבר! כך תתגלה אותה שליטה זרה שבתוכנו. נחשוב שמישהו שם לנו רגל, שיש מישהו נוסף מעלינו שעושה הכל בכוונה. בדומה לחברים שרוצים לעשות משהו יחד ומגלים שמישהו "מקלקל" להם, כי לא יתכן שהם אינם מצליחים. הרי לפי כל הבירורים שלהם, ולפי הרצון המשותף שלהם מלב אל לב, הם היו חייבים להצליח. אלא, שמישהו עושה להם "תרגיל".

כך גם אנו נגיע למצב הנקרא "ויאנחו בני ישראל מהעבודה". ואז יתגלה לנו הכוח השלישי, לפי הכלל "ישראל אורייתא וקודשא בריך הוא חד הוא". כי אם רוצים לצאת מהתלות, צריך לקבל את ה"תורה עם נותן התורה", היינו, את האור שבא מהמקור. ואז למרות ששונאים אותו, מאין ברירה יוצאים אז ממצרים ומתחילים לאהוב אותו.

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/ybGUR

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest