בישורת הסופית

laitman_8378_70.jpg

שאלה: למה כאשר מתעוררת באדם הנקודה שבלב, עדיין מצפה לו דרך ארוכה וקשה לרוחניות?

תשובתי: למה אתה חושב שדרך זו היא קשה? אני מסתכל על העולם ורואה כיצד אנשים מתייגעים על מנת להשיג כסף, כבוד, שליטה, מושכלות – ובסופו של דבר מוצאים לעצמם מילוי אפסי. שורפים את חייהם בטרחות שווא להשגת ערכים שקריים ומזויפים.

אפילו אם לא יוצא לך להתקדם במהירות שהיית רוצה להתקדם בה, אבל אתה נמצא בדרך למטרה, אתה מתקדם! האם זה לא מצב טוב יותר, משל שאר העולם?

עכשיו יותר ויותר אנשים מתחילים להתעורר כלפי הרוחניות. לא ניתן אפילו להשוות את כמות הלומדים כיום עם מה שהיה לפני מספר שנים. כאשר רב"ש אמר לי, שמשנת 1995 תתחיל התעוררות כללית בכל העולם, אני בקושי האמנתי בכך. מי יכול היה לשער, שהעולם ישתנה במהירות שכזו, ובני האדם ירגישו כזאת ריקנות, יתחילו לדבר על משבר עולמי, על קשר גלובאלי בין כל חלקי הטבע, על משבר בחינוך, במדע, בפוליטיקה ובכלכלה.

זה לא משנה, שהתקשורת משקרת ושותקת אודות המשבר, ומשכנעת אתכם שהכול כבר בסדר. אני מדבר על מה שמתגלה מצד הטבע. זה מובן, שהאדם מעוניין לייפות את המצב. כל אחד מנסה בצורה אינסטינקטיבית להקטין את ייסוריו וכאבו, ולכן עוצם עיניים ואומר שהכול בסדר ואין שום משבר, בה בשעה שמסביב הכול קורס והפיטורים נמשכים.

כך בנוי האדם: הוא אינו מעוניין לראות את האמת. אבל הבורא מלמעלה, הטבע, מגלה לנו מצב מתקדם ביותר, ואילו אתה רוצה לקבל הכול כאן ועכשיו, כמו ילד קטן. אתה פשוט לא מבין, עם איזה רצון ענק ואין סופי יש לנו עסק, ושבתוכו מתרחשים שינויים כאלה מהירים.
זה נמשך ונמרח אלף שנה, אבל עכשיו כל יום משהו משתנה. צריך רק להתאזר בקצת סבלנות…

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/N2wLv

2 comments

  1. אם את מזרימה לא' את ה"דם" של הרצון לקבל, עם הכוונה של הא' של הרצון להשפיע אנו רואים מערכת שעובדת לטובת הזולת ונקראת אדם.

  2. תודה לרב על ההסבר, זה נכון, לצערי הרב.

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest