דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / בחיפושים אחר יסוד מוצק

בחיפושים אחר יסוד מוצק

laitman06_zohar_tv_8214_70.jpg

מי הוא הבורא? הבורא הוא ההרגשה הפנימית של המדרגה העליונה, המצב המרומם שאני יכול לדמיין לעצמי. כל פעם כשאני משתנה, אני מצייר לעצמי את הבורא מחדש. לכן שמו בורא – בוא וראה.

אנחנו חייבים להבין שאין כאן שום דבר מוחלט וקבוע, הכול תלוי בהבנה, בהשגה ובתפיסה של האדם. אין אמת קבועה ותמידית במציאות – היא כל הזמן משתנה, ואנחנו חייבים להיות מוכנים לכך. מה שפעם היה שחור יכול להפוך ללבן! כל היחס, ההערכה וההסתכלות על דברים ישתנו.

נדמה לנו שמתקבלת איזו מין שיטה רעועה, שמתחתיה אין יסוד. אך האמת היא שזה נותן לנו יסוד חדש וייחודי לגמרי, הנקרא אמונה למעלה מהדעת.

כלומר, זה בלתי אפשרי לקבל לתוך הרצונות האגואיסטיים שום ידע מוצק, כמו כלל ברזל, שאף פעם אינו משתנה, לכן זה דוחף את האדם קדימה, ומכריח אותו לחפש לעצמו קרקע מוצקה!

יסוד מוצק מתחיל להתגלות ברוחניות בלבד, דווקא באמונה, כלומר בכוח ההשפעה, ולא בכוח הקבלה, בעובדות שנמצאות למעלה מהשכל והרגש שלי – במדרגת ההשפעה, הבינה. שם פתאום מתברר, שאין דברים המכחישים או סותרים זה את זה. כולם הופכים לחלקים של אחד שלם: גם פרעה, הבורא, האדם והנחש, מתחברים ומשלימים זה את זה. השלמות הזאת מתגלה לאדם כיסוד מוצק לכול פעולותיו.

מתוך שיעור על ספר הזוהר, 26.03.2010

ידיעות קודמות בנושא:
עשה עצמך כבורא !
הדואליות והאחדות של הרוחניות
את הרוחניות רק אני בונה!

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/jwHXP

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest