דף הבית / אהבה / בחזרה לאהבה

בחזרה לאהבה

כנס סנט פטרבורג, שיעור מס' 5

שאלה: אני מכיר את סוד ההפצה, והוא מאוד פשוט. עלינו להקרין אושר כתוצאה מהחיבור בינינו. האנשים יימשכו דווקא לזה, לא לייסורים שדוחפים אותם, אלא יימשכו לאושר שאנחנו צריכים להפיץ. כיצד שומרים כל הזמן על הפצת האושר?

תשובתי: אני סיפרתי לכם מה אני עשיתי. הייתי יושב, כותב ספרים, עבדתי על הארכיון שנשאר לי מהרב"ש. על כל אחד להרגיש את שליחותו. אני הגעתי לרב"ש כשהוא היה בן 75. לא ידעתי כמה שנים נותרו לו לחיות, אבל אני ידעתי שעליי לקבל ממנו כל מה שאפשר. ואם אני לא אקבל, אז כל הידע שיש לו, הכול ירד לטמיון. הייתה לי הרגשה שאני חייב לספוג, להקליט את הכול על קלטות אודיו, להעלות על הכתב את כל מה שיש לו. יתכן שזאת שחצנות או אפילו חוצפה, אבל זה החזיק אותי.

אני לא שאפתי להיות הראשון אחריו, גם עכשיו אני לא מרגיש כך, אני מאוד לא אוהב את זה, מכיוון שזה רק מסבך את החיים. אני הרגשתי שאני חייב לקבל, לשתות מהבאר הזאת עד תום, כדי שהידע הזה לא ייעלם, אלא יופץ לכולם. זאת הייתה הרגשת השליחות שלי. זה מאוד החזיק אותי.

יותר מזה אין לי מה להוסיף. תעשו את מה שכותב הרב"ש: חיבור, שמחת המטרה, הרגשת הצורך והבחירה יחד עם השליחות הקשה והגדולה.

תחשבו, מה זה להיות הורים? מצד אחד, אתה שמח לראות אותם מתפתחים, גדלים. ומצד שני, אתה מאוד דואג להם. בוודאי שאתה רוצה שהם יגדלו להיות יותר מוצלחים, אבל אם זה לא כך? עד כמה אתה מאוכזב ומתוסכל? הרבה יותר מחוסר ההצלחה שלך.

כלומר, הדאגה שלך היא בתוך האחרים. נותנים לנו דוגמה של אהבה טבעית ברמת החי, הפרימיטיבית ביותר. אם בתגובה גם אוהבים אותך, אז האהבה בשבילך הרבה יותר חזקה, והצער, הייסורים של האדם האהוב הרבה יותר נוראיים, טרגיים מהסבל הפרטי שלך. כי האהבה מגדילה את כל התחושות פי 620 פעמים.

לכן, אם אנחנו נהיה בהרגשת האהבה בינינו, אז העולם פשוט "יתפוצץ מרוב קינאה" בגלל האושר שלנו. לכן, כל הסוד הוא לחזור תמיד לאהבה. ואם אנחנו נתייחס כך לאנושות, הם ירגישו פתאום איזה סוג אנשים אנחנו ואת מה שקורה בינינו. אבל גם עכשיו, כאשר הם רואים אותנו ביחד, הם תוהים מה פשר היחסים המוזרים ה"לא אנושיים" שיש בינינו.

מתוך שיעור מספר 5 בכנס סנט פטרבורג, 14.07.2013

ידיעות קודמות בנושא:
ההתקדמות הרוחנית של ההמונים

התינוק בוכה והמבוגרים שמחים
תפקידו של המורה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/be3es

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest