בומרנג

שאלה: אם עדיין לא מצאתי לעצמי תפקיד מתאים בהפצה, האם אפשר במקום זה לעסוק בינתיים ב"הפצה פנימית", כלומר לעסוק בכוונות?

תשובתי: לא, זה לא מהווה תחליף. אנחנו לא יודעים את הכוונות שלנו. הכוונות נבנות בנו על ידי המאור המחזיר למוטב. לאדם אין שום קשר ושליטה על הכוונה שלו.

הכוונות שלי נקבעות על ידי המצב הנוכחי שלי. אני לא יכול לפי רצוני ליצור בתוכי כוונה: לשבת ולהשתדל לא לחשוב על פיל לבן, ואחר כך לחייב את עצמי לחשוב על תנין ירוק ולא להיות מוסח.

כל הכוונות שלי הן תוצאה מהמצב שבו אני נמצא. אני לא יכול לסובב בתוכי מפסק כדי להדליק או לכבות את הכוונה, להחליף כוונה אחת באחרת. זה בלתי אפשרי.

אני צריך לעבוד עם הסביבה, להפיץ, ללמוד, והודות למרץ שלי, ליגיעה, להשקעה, יבוא המאור המחזיר למוטב וישנה את הכוונה שלי. אני לא בעל הבית על הכוונה שלי, אני רק יכול, על ידי המאמצים שלי ועל ידי תפילה, להזמין תגובה בחזרה על הרצון שלי להשתנות, שתחזור אליי כמו בומרנג, והאור העליון ישנה אותי.

אני לא מסוגל לבנות את עצמי, זה ממש כמו להוליד את עצמי. אפשר רק להשפיע על כך שזה יקרה. אבל ההשפעה הזאת היא כל העבודה שלי. איך אני יכול לעורר את האור כדי שהוא ייצור בתוכי את הכוונה הנכונה?

התפילה, המ"ן שלי צריך להיות תואם לציפיות שלי. לכן הכרחי שיהיה לי קשר עם הקבוצה, עבודה הדדית, קנאה, תאווה, כבוד ביחס לחברים, התפעלות ממה שהם מעריכים, ומה לא. כך אני משיג לפחות איזה שהם חסרונות להשפעה, אפילו שהם בינתיים אגואיסטיים, "לא לשמה". ובהתאם אליו פועל עליי האור העליון ומשנה בי את הכוונה ליותר רוחנית, משפיעה.

אבל אני בעצמי לא יכול לשנות את עצמי בפנים, לכוון את עצמי למחשבות וכוונות מסוימות. אין בי כזה שָלָט שבעזרתו הייתי יכול לכייל את עצמי בצורה נכונה.

מתוך שיעור בנושא "שאלות ותשובות", 03.04.2014

ידיעות קודמות בנושא:
נקיוּת הכוונה
עבודת ה': רצון – כוונה – פעולה
הכוונה היא התוכנית השלֵמה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/eqWsL

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest