בהשתוקקות לאהבה

שאלה: בזה שאני מרגיש שנאת חינם כלפי החבר, אני לא יכול להבין איך לצאת ממנה.

תשובתי: שנאה חסרת יסוד, זו קטגוריה רוחנית שמתגלה באדם ללא שום סיבות, פשוט מזה שבוער בו האגו.

שאלות מסוג זה נפתרות רק במשותף בצורה של דיון עם חברים אחרים. העניין הוא, שהתיקון ממומש דווקא כאשר מופיעה בינינו דחייה חזקה.

שנאת חינם, זוהי התגלות ברורה ומדויקת של הרצונות השבורים. נאמר, שדחייה הפכה לסיבה של חורבן בית המקדש השני, כאשר במקום חיבור, הזדהות (סולידאריות), עזרה הדדית ואהבה בין בני האדם, פתאום התלקחה שנאה עצומה. והיא זו שהובילה וגרמה לשבירה של הכלי הרוחני הכללי.

לכן בזמן הופעתם של כאלה מצבים צריך להתאסף במהירות יחד ולנסות לדון עליהם בצורה של סדנה. תחילה, בצורה חסרת תכלית, מבלי לגעת באף אחד בצורה אישית ובהתכוונות לפתרון הכרחי של השאלה הזאת שנוגעת לכולם, מפני שהתגלות של שנאה חסרת יסוד קיימת בכל אחד מאיתנו.

היא מופיעה כל הזמן מסיבות לא מובנות ולגמרי לא מוסברות, ליתר דיוק בכלל ללא סיבות: נו, אני לא יכול לסבול אותו, לא יכול להגיע עימו להסכמה, אנחנו לא מבינים זה את זה, משהו דוחה אותי ממנו.

צריך לברר האם יש בזה איזושהי סיבה, ובהתאספותנו בחמישיות או בעשיריות עם החברים לדון בשאלה הזאת. יחד עם זה, אני יכול שלא לומר שאני חש כלפי מישהו תיעוב וסלידה, אבל אני רוצה לברר מדוע היחס שלי אליו מתגלה דווקא באופן כזה.

מתוך שיעור בנושא "שאלות ותשובות" בשפה הרוסית, 28.03.2014

ידיעות קודמות בנושא:
לאהבה ללא תנאי
מעל להשתוקקות, אל האיחוד
רק המאור יתקן את השנאה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/Rw3Hx

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest