בהרדמה

שאלה: האנושות אינה יכולה לקשור בין האסונות האקולוגיים לבין תיקון האגואיזם. כיצד ניתן להסביר לאנשים על הקשר הזה?

תשובתי: אנחנו חייבים לחפש שיטות, ולהשתדל דווקא בזמן האסונות לכתוב מאמרים ולנסח הסברים, כדי להביא לכולם את המסר: הכול קורה בגלל חוסר התיקון שלנו. העולם החיצוני הוא ההעתקה של המצב הפנימי שלנו. ולכן אלה למעשה אסונות פנימיים, שאנחנו תופסים אותם כחיצוניים. כל העמים הם חלקים של נשמה אחת, אך בתחושות וההרגשות שלנו הם מצטיירים כמפורדים, כחלקים זרים.

כאילו הזריקו לי הרדמה מקומית, ואינני מרגיש כיצד הרגל שלי נשרפת, כיצד היד שלי נחתכת… בינתיים אני צוחק, אבל זה מה שקורה. ולכן אני רוצה שתחושת השייכות תחזור אליי בהדרגה, רוצה להרגיש את החלקים ה"חיצוניים" כשלי. ואז אני מבקש שייתנו לי את היכולת לתקן את המצב שלי, את היחס שלי לאחרים.

כי אם המציאות החיצונית באמת תהפוך לחלק שלי, אני ארגיש הרגשה איומה. ולכן, יחד עם גילוי המחלה, עליי לקבל את התרופה, את האפשרות להיטיב את מצבי. זה מה שאני מבקש: תרופה, יחד עם המחלה שמתגלה. ואז אני אוכל לתקן את הפגמים שבתוכי, וכתוצאה מכך, האסונות "החיצוניים" יירגעו.

ואת זה אנחנו צריכים לעשות: לבקש את התיקון הפנימי, שיזמין את התיקון שנראה לנו כחיצוני. ואז אנחנו נראה את כל הבעיות בתוך עצמנו ונתקן אותן בתוכנו. הרצונות (הכלים) האלה יתאחדו איתנו, יהפכו לפנימיים, וכל אסונות הטבע, שנגרמו כתוצאה מחוסר התיקון הפנימי שלנו, ייפסקו.

מתוך שיעור בנושא "הבעיה האקולוגית והדרך לפתרונה", 13.03.2011

ידיעות קודמות בנושא:
הצרה של העולם היא הצרה שלי
הפיתרון נמצא בינינו
"אלה הם ילדיי"

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/P5fdY

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest