דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / "בהעלותך את הנרות"

"בהעלותך את הנרות"

laitman_2009-05-28_8266_70.jpg

שאלה: כיצד להישאר בעבודה פנימית, בבקשה נכונה בזמן הכנס, כאשר אנחנו נהיה עסוקים עד מעל הראש בדאגות שונות, התעסקות עם הילדים ועוד עניינים אחרים?

תשובתי: חשוב מאוד להבין שכל ההפרעות – הילדים, העבודה, הזוגיות, החובות בבנק, הבעיות הבריאותיות, האנשים קרובים והרחוקים, המכוונים נגדך, הספקות האישיים שלי – כל אלו הן הפרעות המועילות לי.

זה בדיוק אותו השמן שאינו יכול להידלק בעצמו, אלה רק בתנאי שאני כל הזמן אהיה במתח בלתי פוסק להתגבר על ההפרעות. הרוחניות מתגלה רק בהתגברות. אם אתה נוטש את המאמצים האלה, האש מייד דועכת. אתה חייב להיות מעל האגו, ובתוך ההרגשה שלך עליך להיות בשני הקווים ביחד (ימין ושמאל), בכדי למצוא את הקו האמצעי. זאת אותה הפתילה שנדלקת. מצד אחד, הבורא הוא שמדליק את האור. אבל לא, אתה חייב לנסות ולהתעלות בכדי להדליק, כפי שנאמר: "בהעלותך את הנרות".

קו השמאל מגיע בכדי לתת לנו אפשרות להשקיע כוח התגברות שיספיק לגלות את האור. הוא לא מתגלה כדי להשפיל אותך ולזרוק אותך למטה. אתה תמיד צריך להיות בטוח שהוא מגיע ונמצא בתוכך במידה שווה עם קו הימין, כדי שאתה תוכל להטות את עצמך לצד הטוב, אל האור.

לאדם לא נותנים סתם כך להרגיש כישלון, אלה רק אם נעשה איתו חשבון מיוחד, במדרגות מיוחדות. אבל זה לא אמור להתרחש איתנו. זה אפשרי רק בשלבי ההכנה, הכוללים גם את הגלגולים הקודמים, שאותם כבר עברנו. עכשיו אנחנו נמצאים בתקופה של גילוי. אם אנחנו משתדלים כמו שצריך ומצליחים בכל מה שנגלה לפנינו, לא יכולה להתרחש כאן שום תקלה.

כל התקלות שיבואו הן רק משום שאיננו מיישמים את הבחירה החופשית שלנו. אבל דווקא עלינו כתוב: "לעולם יראה אדם עצמו חציו זכאי וחציו חייב", ותמיד יש לך אפשרות להטות את עצמך ואת העולם כולו לכף זכות. לא נותנים לך הפרעות שאינך יכול להתעלות מעליהן.

לא חשוב באילו עבודות תהיה עסוק בזמן הכנס, והאם בכלל תשמע את ההרצאות. העיקר הוא כיצד אתה תרגיש את כל הרצונות האחרים שהגיעו להתאחד, ומהאיחוד שלהם "להדליק" את עצמך. כל העבודה היא פנימית. לא משנה כמה בני אדם יתאחדו שם ולכמה ימים. כמה שלא יהיה, אתה צריך לומר: אם אנחנו נתאחד באופן מספיק, אז נדליק את הנר.

לכן כל מי שרק יכול, שיבוא להשתתף.

זה לא ריאלי לעשות זאת לבד, אבל ביחד – זה קל!

מתוך שיעור על ספר הזוהר, 17.02.2010

רשומות קודמות בנושא:
הזדמנות לתקן את העולם
יש לנו את כל התנאים
התקפה!

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/u2nC0

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest