בהילוך ניטראלי

שאלה: מה משתנה לאחר מעבר ה"מחסום"? אם לא הייתה לי פרנסה, אז לאחר ה"מחסום" היא פתאום תופיע?

תשובתי: לא תופיע. לא משתנה כלום אחרי ה"מחסום" חוץ משעבוד מלכויות. אתה מסכים עם כל מה שקורה, זה נקרא שאתה מתעלה לכלים דהשפעה. ואז העולם שלך הופך להיות עולם הרוחני.

שאלה: אז למה בעל הסולם כותב, שלאחר ה"מחסום" הכול בעולם נראה טוב, החולים הופכים לבריאים, העניים לעשירים?

תשובתי: בעל הסולם כותב על כך במאמר "הסתר וגילוי פנים של השי"ת'". זה מפני שאני משנה את התכונות שלי וכך אני רואה. שום דבר אינו משתנה חוץ מהתפיסה שלי.

אני מוריד משקפיים, מסתכל מסביב, ורואה שהכול נורא מעורפל, מטושטש. אחר כך אני מרכיב משקפיים ורואה איזה יופי, איזה עולם נפלא. אני מתקן את עצמי בלבד, ועל ידי הראייה, השׂכל וההרגשה המתוקנים שלי, אני פתאום רואה שאני נמצא במלכות דאין סוף.

העולם הגשמי הזה אינו קיים, הכול שלם לחלוטין. וקודם הוא לא היה כזה? ודאי שהיה, רק שאני לא ראיתי את זה. כל העולם נמצא בתוכי.

אבל העולם הזה עם החנויות שלו ועם הצורך להשיג לחם בזיעת אפינו יישאר עד לשלב האחרון של גמר התיקון. כי אי אפשר לתקן אפילו את המדרגה העליונה ביותר, אם העולם הזה לא יהיה קיים. כי חייב להיות "פרצוף" שלם, מקצה ועד קצה.

ואחר כך העולם הזה ייעלם: בכל המערכת ייעשה התיקון האינטגרלי השלם, ובהרגשת המדרגה הגשמית הזאת כבר לא יישאר חומר. אנחנו גם קודם כבר מתחילים לאבד את העביות שלו.

אנחנו צריכים את העולם הזה, כדי שבזה שקיימים מחוץ לרוחניות, מחוץ לאמת, נוכל להיכנס משם לפי הבחירה החופשית שלנו לעולם האמת ולעלות לסולם המדרגות. אבל העולם המדומה הזה קיים כמו בחלום אך ורק כדי שאנחנו נוכל ממנו לעבור מהילוך ניטראלי להילוך רוחני.

מתוך שיעור על איגרת של הרב"ש, 18.04.2014

ידיעות קודמות בנושא:
שיעור מאחורי ה"מחסום"
העולם המדומה שלא ניתן להסתדר בלעדיו
תחושות לפני המחסום ואחריו

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/Gs30i

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest