דף הבית / המשבר ופתרונו / יחסים / בדידות שוודית

בדידות שוודית

הערה: החברה השבדית, שנחשבת לאחת המשגשגות בעולם, סובלת מבעיה קשה של בדידות. שבדיה היא מדינת סוציאליזם מנצח שמספקת לאדם את כל צרכיו. מתקיימים בה ערכי שיוויון חזקים, חיי נוחות ולתושביה יש מספיק אפשרויות לארגן את חייהם לפי רצונם. אך בסופו של דבר, זוהי מדינה של בדידות!

התייחסותי: בוודאי שכך הדבר, כי כאשר אנשים חולמים לבנות אינדיבידואליזם-קפיטליסטי ואחר כך אינדיבידואליזם-סוציאליסטי, הם מגיעים לאינדיבידואליזם שבו לא אכפת להם מאף אחד. כולם חיים ביחידות, לכולם יש הכול, ובסופו של דבר אין כלום. האגו מציג בפנינו דרך ללא מוצא בכל מגוון התענוגים שלו. האגו "אוכל" את עצמו בדיוק כמו תא סרטני, ש"טורף" את הגוף ואחר כך מת בעצמו מפני שכבר אין לו ממה להיזון. באותו אופן גם האנושות על פני האדמה, משמידה אותה ואחר כך תִכלה בעצמה.

שאלה: מה אומרת חכמת הקבלה על בדידות? כיצד להיאבק בה ולעבוד איתה?

תשובתי: בשום צורה. ניתן רק לקבל את שיטת התיקון של חכמת הקבלה. בכך שאתה מגיע להכרת הרע של הטבע האגואיסטי שלך, מכניע את עצמך ומציית לה בצורה עיוורת. רק אז, במידה ובני האדם ירצו לשמוע, הם יוכלו לעבור לסוג אחר של קיום ויתחילו לשגשג.

האדם חייב להרגיש ייסורים גדולים מאוד במה שהשגנו, ועד כמה החיים האלה, למרות הרכות והנוחות שלהם, הם חסרי תכלית, חסרי טעם וריקניים. עליו להרגיש שהחיים בפני עצמם הם מוות. לא שהם מובילים למוות, אלא החיים עצמם בצורתם הנוכחית הם מוות! האדם חייב להרגיש שהוא לא יכול להישאר בהם, שהוא חייב לצאת מהם עכשיו! לא בעוד 20-10 שנה, אלא דווקא עכשיו צריך להיראות לו שהוא כבר גוסס, וזאת למרות השגשוג המלא כביכול. רק אז בני האדם יוכלו לקבל את שיטת האיחוד האינטגרלית במקום הפירוד המוחלט, להתעלות מעל האינדיבידואליזם ולצאת מכך נשכרים. לשם כך על האדם לעבוד בצורה פנימית על עצמו, ולא להתיך פלדה ולייצר מכונות. לא מדובר על תעשייה, אלא דווקא על עבודת האדם בתוך עצמו, על היכולת של האדם ללחוץ על עצמו, להתחיל להתחבר ולהתאחד עם אחרים. זה לא פשוט.

מתוך תכנית הטלוויזיה "חדשות עם מיכאל לייטמן", 31.10.2016

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/cpQxz

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest