דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / בדומה לאֵם, האוהבת את בנה

בדומה לאֵם, האוהבת את בנה

laitman_2008-08-21_0612_wp.jpg

הבורא הוא רצון להשפיע טהור, הוא מקבל הנאה בכך שמשפיע. והוא בורא את הנברא, רצון לקבל בכדי להשפיע לו. האם יש לבורא הנאה מההשפעה? – יש! האם הוא משפיע בכדי לקבל הנאה? – לא!

הוא מקבל הנאה כבר מכך שהוא רוצה להשפיע. אנחנו רק אומרים שהוא כאילו סובל מכך שאיננו רוצים לקבל את התענוג שלו, אך זה רק ביחס אלינו עצמנו. לעומת זאת, אנחנו זה רצון לקבל ואנחנו נהנים רק כשאנחנו שמקבלים. אי אפשר למחוק את הרצון הזה בתוכנו, ניתן רק לתקנו. כלומר שהוא ייהנה מכך שמתמלא, אך מתמלא בזה שממלא את האחרים.

כיצד אפשרי דבר כזה? שאני אמלא את עצמי? – כן! אך על חשבון זה שאני אמלא מישהו אחר וארגיש זאת כך, כאילו שאני ממלא את עצמי. בדומה לאֵם הממלאת את רצונות בנה ומקבלת מכך תענוג.

אך האֵם אוהבת את בנה?! – נכון, לכן גם עליי לרכוש את כוח האהבה הזה. אם אני אוכל לאהוב רצון זר, כל מה שהוא מקבל יהפך למילוי שלי. האהבה תאחד את כל רצונותינו לאחד. ויותר מכך, האהבה תהפוך עבורי את הרצון הזר ליותר חשוב מאשר הרצון שלי עצמי, הטבעי. לכן, כל מה שנחוץ לי הוא כוח האהבה! אותו ניתן לקבל רק מהבורא, כי הרי הוא אוהב.

האהבה היא התכונה הטבעית שלו. תבקש, והוא יחלוק איתך בזה, וגם אתה תוכל לאהוב, והאהבה תתרומם מעל לכל השנאה שלך. בזה מסתכם כל מתן התורה (הקבלה), מגיע כוח מלמעלה שמחבר את הרצון שלך עם הרצון של בני האדם האחרים, ואתה מתחיל לאהוב אותם כמו את עצמך.

"כמו את עצמך", משמע עוד יותר מאשר את עצמך, לדאוג עבורם בראש ובראשונה, זאת הדרגה שהאהבה שלך מחייבת אותך. בדומה לאֵם שמוכנה לתת הכול לילד שלה. בדרגת החי הטבע עצמו מחייב אותנו לנהוג כך, כלומר הבורא. אך בדרגת המדבר (האדם) עלינו להשיג זאת בעצמנו, בכדי שזה יקרה.

מתוך שיעור על מאמרו של בעל הסולם "מתן תורה", 03.05.2010

רשומות קודמות בנושא:
לאהבה אין גבולות
חוק האהבה העליונה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/j4eck

2 comments

  1. אני מבקשת לרכוש את האהבה הזאת אבל הבקשה שלי אגואיסטית כדי שאפסיק להרגיש רע איך לכוון יותר נכון את הבקשה?

  2. אם ה"אחרים" שאני רוצה לאהוב ולהפוך רצונם לרצוני לא עשו תיקון לרצונותיהם, יוצא שאני מקבלת מהם את הרצונות הלא מתוקנים וחוזרת אחורה בתיקון רצונותי שלי, הלא כן?

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest