דף הבית / אקטואליה / בגידה כפולה

בגידה כפולה

שאלה: רבנים אמריקאיים קוראים לפתוח את גבולות ארה"ב לפליטים סוריים. יותר מאלף רבנים חתמו על עתירה שקוראת לקונגרס לשנות את נורמות ההגירה. בהקשר לזה, הרבנים מזכירים את אשמתה של ממשלת ארה"ב בטרגדיה שהתרחשה לפני פרוץ מלחמת העולם השנייה, עם 930 הפליטים היהודיים מגרמניה. מדובר על ספינה "סנט לואיס", אותה לא קיבלו באמריקה. הפליטים חזרו חזרה ורובם נהרגו. האם אתה חושב שהמעשה של הרבנים האמריקאים, זו פעולה הומנית?

תשובתי: העניין הוא, שהיהודים זה לא עם, לא קבוצה אתנית אחידה של אנשים שמוצאה מאיזו משפחה אחת. אלה הם נציגים של לאומים שונים, שאיכלסו את בבל העתיקה, שהתאחדו תחת הנהגתו של אברהם למטרה אחת, עם רעיון אחד, מעל למוצא האתני והביולוגי שלהם, תחת הסיסמה של "ואהבת לרעך כמוך". ואם בני אדם, לא משנה מי הם, מתאחדים לפי העיקרון "ואהבת לרעך כמוך", הם נקראים יהודים, עם ישראל. ובזה מסתכם המעבר ליהדות. אתה יכול להיות איטלקי, צרפתי, גרמני, מקסיקאי, ויחד עם זאת, יהודי. אבל אם בני אדם מאבדים את האידיאולוגיה של האהבה, הם מאבדים את האיחוד ומתפרקים. לכן העם שלנו, למרבה הצער, הפסיק להיות עם כבר לפני 2,000 שנה, בזמן חורבן בית המקדש, כי מאז אנחנו למעשה לא מקושרים זה עם זה על ידי רעיון האיחוד מעל לאגו שלנו. כשאנחנו מתפרקים ומתפרדים, אנחנו נקשרים למקומות אחרים, לעמים אחרים, לאידיאולוגיות ואפילו לדתות אחרות.

שאלה: אתה מרמז עכשיו על הרבנים האמריקאים?

תשובתי: אני מרמז על כל העם היהודי, ללא יוצא מהכלל. אותו הדבר היה גם ברוסיה, אנשים שאלו: למה חובה עליי להתחתן עם יהודייה? למה לעשות את הילדים שלי יהודים? אין לכך שום משמעות! אם אני לא מקיים את העיקרון "ואהבת לרעך כמוך", למה לי להימצא במסגרות של עם שמבוזה על ידי כולם?! אני באופן רגוע קורע ממנו כל מגע. בשביל מה לי לחכות ששוב יובילו אותי לתאי הגזים?! מדובר כאן על תנועה של התרחקות בתת-מודע מהסיסמה של "ואהבת לרעך כמוך", ואנחנו רואים איך היהודים נכנסים לארגונים אנטישמיים והופכים לתומכים הכי נלהבים שלהם, ואפילו למנהיגים שלהם. מפני שבחיים הקודמים הם היו קשורים למטרה הרוחנית, ואחר כך ירדו ממנו. לכן בקריאה של הרבנים האמריקאים אין שום דבר מיוחד, הרצון שלהם מצביע עד כמה אנחנו באמת מתנתקים מהשורשים האידיאולוגיים הרוחניים שלנו! הם מרגישים שכך בדיוק צריך לנהוג.

הערה: אבל בכל זאת הם מצדיקים את המעשה שלהם בזה שבשנת 1939 אמריקה לא קיבלה את הפליטים היהודיים.

תשובתי: זוהי בגידה כפולה בעם שלהם, מפני שבשנת 1939 יהודי אמריקה לא התקוממו נגד החלטת הממשלה. איפה היו אז אותם הרבנים?! הם ישבו בשקט ולא אמרו מילה לטובת יהודי אירופהוהיום הם עוד בוגדים ביהודי אמריקה, מפני שאותם בני אדם שהם יקבלו עכשיו לאמריקה, יתחילו מחר להרוג אותם! זוהי בגידה כפולה!

מתוך תוכנית הטלוויזיה "חדשות עם מיכאל לייטמן", 4.12.2015

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/oTuZ4

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest