באגודה אחת

שאלה: כיצד עובדים ביחד בקבוצה על הכנעה עצמית כלפי העליון?

תשובתי: על ידי הכנעה עצמית של כל אחד כלפי החברים. בעזרת "שבירת הכלים" נתנו לך הזדמנות לעבוד עם החברים כמו עם הבורא. ברצונות המקולקלים שלך אתה לא יכול לראות ולהשיג אותו, לכן אתה עובד עם הקבוצה.

במידה שאתה רחוק מהאור העליון, באותה המידה אתה גם מרוחק מהחברים. וזה בונה לך את המצב הנכון, "השטח המשותף" שבו אתה יכול "לשחק", לתרגל איתם. יחסך כלפיהם מתאים בדיוק ליחסך לבורא, אבל כאן אתה רואה תגובות, אתה עובד יחד איתם על שינוי המצבים גם אצלך וגם אצל החברים.

הבורא הוא אבסולוט, ובתוך הקבוצה יש פעולה הדדית, והשינויים בה מכינים אותך טוב יותר לקראת המפגש עימו. כי יש בך שני רצונות, רצון לקבל ורצון להשפיע, שמקבלים ביטוי כלפי האגו שלך וכלפי האגו של החברים, ועל ידי זה אתה רוכש כלי שלם שמוכן להתייצב מול הבורא.

לאמיתו של דבר, הכול הוכן בחכמה אלוקית שסיפקה לך את כל הדרוש בצורת הקבוצה, שבתוכה אתה תעבוד לאורך כל המשך הדרך.

נניח, שאתה צריך לעלות ממדרגה מספר 120 למדרגה מספר 121. וגם שם אתה מוצא את עצמך בהסתרה, ועוד איזו הסתרה, בחושך מוחלט, כאשר אין שום זכר לבורא, באות לך מחשבות והרגשות בלתי מוסברות… וכיצד עולים מתוך החושך הנורא הזה למדרגה הבאה? רק בעזרת הקבוצה, כמו תלמידי רבי שמעון. ואתה שוב תגלה שכל היחסים בין החברים הותאמו במדויק כדי לעצב את המדרגה החדשה הזאת.

שאלה: אז מה הקבוצה יכולה לעשות כדי להכניע את עצמה ולעלות למדרגה הבאה?

תשובתי: הקבוצה לא צריכה להכניע את עצמה, אלא כל חבר צריך להכניע את עצמו כלפי המושג חיבור, איחוד. ואז כולנו ביחד בונים משענת לגילוי הבורא, מקום לשהייתו, השכינה.

שאלה: אבל האם לא צריכה להיות הכנעה משותפת כאשר אנחנו עוברים מצבים שונים?

תשובתי: אתם תרגישו מה זה להיות ביחד, באגודה אחת. העיקר זה לבטל, להכניע את עצמך, במילים אחרות, בכל הכוח לבנות חיבור בין החברים. להכניע את גאוותך כלפי החיבור ולדאוג רק לכך שכולם בקבוצה, כולל הנשים והילדים יתחברו ביניהם, שיתייחסו זה לזה באהבה, בהבנה, בלי טענות אחד כלפי השני. הבורא נתן לנו מקום ליגיעה ואנחנו פשוט חייבים לבנות בינינו חיבור. ואם לא, אז לא יהיה לזה המשך…

מתוך שיעור על פי אגרת של רב"ש, 05.04.2013

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/tzdS5

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest