דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / אתה הסופר של הבריאה!

אתה הסופר של הבריאה!

laitman_2009-07-18_0906_w-70.jpg

הגילוי הוא תמיד אישי, לא ניתן לקבלו ממישהו אחר, ניתן רק ללמוד לקרוא ממנו. אך מישהו חייב ללמד אותנו לקרוא, כי הרי הקריאה והכתיבה שייכים לדרגת האדם, ואילו כשאנחנו מתחילים לקרוא, אנחנו נמצאים בדרגת חי. דרוש לנו מישהו שנמצא בדרגת "אדם", שיעזור לנו לעלות עד לדרגת האדם, ילמד אותנו לקרוא ולכתוב.

הספר הוא כל הבריאה, מחשבת הבריאה ההתחלתית עד לפעולה האחרונה. אך כדי לגלות אותה, על האדם לעבור דרך הסיפור ולכתוב אותו על ליבו ("כתבתם על לוח לבך", משלי) – להכין את הכלים הרוחניים שלו. בקוראו בתורה, האדם לומד אצל העליון, ובכותבו אותה, האדם הופך להיות דומה לו ומתחיל להבין אותו. כך הוא עולה לדרגת מחשבת הבריאה, לסוף הסיפור.

הספר הוא מחשבת הבריאה המושגת בסוף. הסיפור הוא מה שאנחנו קוראים ומעתיקים על עצמנו, בכך משנים את רצונותינו ובונים מהם אותיות. כך אנחנו הופכים להיות בעצמנו סופרים, בכך שאנחנו מגלים את הסופר של הספר. זאת כל העבודה שלנו, לעשות העתק של הספר.

הסופר אינו ממציא את הספר מראשו, לפניו כבר קיים ספר מוכן מהשמים, והוא מעתיק אותו. הוא אינו עובד עם שׂכלו הפרטי, הוא אפילו אינו יודע קרוא וכתוב ולכן חייב תחילה ללמוד זאת. אם אנחנו נלמד לקרוא ולכתוב, ואחרי הסופר נוכל להעתיק על עצמנו את כל הבריאה, נקבל את תואר הסופר.

הבורא איננו סופר, הרי הוא לא כתב דבר! הכול יושׂם אצלו במחשבה אחת. אך אנחנו מגלים את מחשבתו ברצונות המתוקנים שלנו, ולכן מחשבתו נחלקת מבחינתנו לספר, סופר וסיפור. אם אני לומד לקרוא, אז מחשבתו מתחילה להתגלות לי בחומר שלי, ואני קורא אותה ממני במידה שאני משתווה אליה, ומעתיק על עצמי. מחשבת הבריאה זהו קו הימין, החומר שלי הוא קו השמאל, ואני בקו האמצעי מעתיק את המחשבה הזו לקו השמאל שלי.

ספר, סופר וסיפור זהו הבורא, הנברא והקשר שביניהם שנקרא "תורה".

מתוך הכנה לשיעור על ספר "שמעתי", 10.04.2010

רשומות קודמות בנושא:
מקומה של חוכמת הקבלה בבריאה
ספר סופר סיפור

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/mFGBu

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest