אשרי חלקך…

laitman_2009-05-xx_ny_4848_70.jpg

זוהר: פרשת לך לך, סעיף שנ"ו: תורת ה' תמימה, משום שהכל בה. אשרי חלקו מי שעוסק בתורה ואינו נפרד ממנה. כי כל מי שנפרד מתורה אפילו שעה אחת, הוא כמו שנפרד מחיי העולם. וכתוב, כי הוא חייך ואורך ימיך. וכתוב, אורך ימים, ושנות חיים ושלום, יוסיפו לך.

בחכמת הקבלה אנחנו לומדים על שני מרכיבים בבריאה: הרצון והאור. האור פועל ומשפיע על הרצון, והרצון הוא סך הכול תוצאה של השפעת האור עליו, כמו שנאמר: "האור מניע את הכלים".

האור הכללי הנקרא "בורא", אור אין סוף, מוליך את כל תהליך ההתפתחות של הרצון, במצבים שונים, בהדרגה, בסדר של סיבה ומסובב, כדי שידמה אליו, כדי שהרצון, אפילו שנברא כ"יש מאין", ישיג את אותו המצב כמו האור "יש מיש".

פעולות שאותן מבצע הרצון ליהנות בשלבי הדרך הזאת, כדי להידמות לאור, לתכונת ההשפעה נקראות "בירורים", "תיקונים", "מילואים", ומטרתם "זיווגים". "זיווג" מסמל הידמות חלקית או מלאה (בסוף כל התיקונים) לאור. בזיווגים האלו מיושׂם הקשר בין "הרצון ליהנות עם כוונת השפעה" והאור, תכונת ההשפעה.

כל הפעולות שלנו נקראות עבודה רוחנית שבמהלכה הרצון שלנו, בעזרת הכוונה על מנת להשפיע, משׂיג איזושהי הידמות לאור, זיווג עם האור, עד שמשׂיג את הדבקות והזיווג הגבוהים ביותר הנקראים גמר התיקון.

מתוך שיעור על ספר הזוהר, 05.08.2010

רשומות קודמות בנושא:
להשיג דבקות בבורא
החיים הם דבקות בבורא
שלמות זה חיבור אור ורצון

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/2yxOG

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest