ארוחה עסקית

אנחנו לא יודעים מה זה השפעה, כי הטבע שלנו הוא רצון לקבל. אבל בעזרת פעולות מסוימות אפשר לעורר בתוכנו את הרצון להשפיע, שנמצא בנו אבל בצורה נסתרת. לשם כך, עליי להתחבר עם הקבוצה ולמלא אחר העצות של המקובלים, כלומר אנשים שכבר עברו את הדרך הזאת בהצלחה.

לכן, אנחנו בונים קבוצה כזאת, מתחברים סביב הרעיון של גילוי תכונת ההשפעה בנוסף לתכונת הקבלה הטבעית ששולטת בנו. כל אחד מבטל את עצמו בפני גדלות המטרה שעלינו להשיג. ואם כולנו ביחד משתדלים לגלות בינינו את תכונת ההשפעה החבויה בנו, אז זה קורה. על ידי המאמצים שלנו אנחנו מגלים את התכונה הזאת מתוך ההסתרה, מעוררים אותה בתוכנו, מחייבים אותה להתגלות.

כדי להצליח אנחנו זקוקים רק לחיסרון הנכון, להשתוקקות שמכוונת לגלות את תכונת ההשפעה בינינו. היא לא יכולה להתגלות בתוך אדם אחד, כי עליו להשפיע למישהו. אפילו קבלה בדרגה מעט יותר גבוהה מהמילוי הבהמי הפשוט, היא ביחסים עם אדם אחר שממנו אנחנו רוצים לקבל ולהנות. אבל כאשר מדובר על השפעה, אז היא מתגלה רק בינינו, לכן היא לא יכולה להתגלות באדם אחד.

העבודה המשותפת למטרת גילוי תכונת ההשפעה בינינו, נקראת ארגון קבוצת המקובלים. בפרט, הקבוצה שלנו שנקראת "בני ברוך", מפני שאנחנו הולכים בעקבות שיטת מורי ברוך אשלג, שכתב מאמרים מיוחדים על כללי בניית קבוצת מקובלים. הקבוצה היא אמצעי לגילוי תכונת ההשפעה.

כאשר אנחנו מגיעים לחיסרון חזק לתכונה הזאת ומגלים אותה, אז אנחנו מתחילים להבין שהיא שייכת לכוח העליון שנמצא מעל כוח הקבלה שתמיד הייתה בנו. אנחנו רואים שהכוח החדש שהתגלה לנו הוא הכוח הראשון במציאות השולט והקובע, לעומת הכוח השני, כוח הקבלה.

יתר על כן, הוא לא רק שולט, אלא הוא ברא בנו את הרצון להנות, ולכן, אנחנו מכנים אותו "בורא". כשאנחנו מגלים אותו, אנחנו מכנים אותו בשמות שונים: אל, חנון, רחום, ארך אפיים וכולי. "ממעשיך הכרנוך", מבררים כיצד הוא עושה בנו שינויים שונים ובהתאם לזה נותנים לו שמות שונים. זה נקרא "גילוי הבורא לנבראים".

אנחנו רואים שאנחנו כל הזמן משתנים בזכות הגילויים שלנו, כלומר, הכוח הזה כל הזמן "בורא" אותנו מחדש. אנחנו מרגישים כמו מחשב שכל הזמן משדרגים את התוכנה שלו ואז הוא נעשה יותר ויותר חכם, רגיש, מגלה יותר ויותר נתונים. אנחנו מגלים שהכוח הזה תמיד פעל לטובתנו, גם בהווה וגם בכל האירועים שכבר קרו. מאז תחילת הבריאה, הוא העביר אותנו דרך מצבים שונים שנקראים "גלגולים".

כל מימוש של "רשימו" שמתחלף כל רגע, נקרא "גלגול". בסופו של דבר אנחנו מגלים שכל הגלגולים שעברנו היו לטובתנו, ולכן מחליטים שכוח ההשפעה הוא כוח הבורא הטוב והמיטיב.

העיקר הוא להגיע לחיסרון הנכון, לצורך בוער לגלות את הכוח הזה. במידת הצער כתוצאה מחוסר הגילוי, אנחנו רוכשים מוכנות לקבל את שליטת הכוח העליון. צריכה להצטבר מידת אנרגיה מסוימת שנקראת "סאה", כדי לקפוץ כל פעם למדרגה חדשה ולגלות את כוח ההשפעה.

כמו במסעדה, שלכל מנה יש מחיר מסוים, עד שאני אשלם את הכול, אני לא אקבל אותה. בדיוק כך קורה עם ה"מנות" של הגילוי הרוחני שמורכבות מ"עשר ספירות". כל מנה כוללת עשר ספירות, לא פחות ולא יותר, כמו "ארוחה עסקית" שכוללת הכול, החל מהסלט ועד לקינוח בסוף הארוחה. ועלינו לגלות חיסרון, "תיאבון" על כל עשר הספירות. הוא נקרא "סאה".

החיסרון תלוי רק בקבוצה. אם אנחנו עובדים נכון, כל אחד כלפי הקבוצה והקבוצה כלפי כל אחד, אז אנחנו מגיעים בקלות לחיסרון הדרוש. הכול תלוי רק בנו, "אין חכמות". המקובלים כתבו לנו על כך המון מאמרים, השאירו המון חומר שמסביר כיצד להגדיל את ההשתוקקות שלנו לגילוי האור, לכוח ההשפעה, כלומר, לעורר בנו את התיאבון לרוחניות.

מתוך שיעור על פי מאמרו של הרב"ש "עניין ייסורים", 22.11.2013

ידיעות קודמות בנושא:
העולם העליון מתגלה בתוך הקבוצה
תפקיד הקבוצה בגילוי הבורא
הכין משיגים את הרצון?

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/ERYRR

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest