אקסטזה רוחנית

שאלה מה Facebook: אגואיסט צריך להיות מרוצה מאלטרואיסט, אלטרואיסט מוכן לתת הכול עבור רעיון ואילו האגואיסט מוכן לקחת הכול, בשביל מה?

תשובתי: כדי שהם יתמכו זה בזה בכל אדם. האדם בעולם הזה בונה, ממציא, מכין ועושה הכול כדי להרוויח, כדי לקבל כאן ועכשיו, אבל איך אדם יכול לפעול כך שהרווח יישאר לנצח ולא תהיה לו תחושת אובדן? מכיוון שברגע שהאדם משיג משהו, הוא פוחד שמא הרווח ייעלם. לעומת זאת, כאשר מבצעים פעולות רוחניות ומשיגים, אין דאגה שההישגים ייעלמו. אנו יודעים שההישגים לא נעלמים. אם ביצענו תיקון מסוים והוא כבר קיים בבריאה, הוא נותן תענוג שלא ניתן לתארו, אקסטזה רוחנית! כל מה שהאדם עושה בדרגה הגשמית מעורר בו תמיד דאגה איך לשמור על זה, בעוד שלשורש הרוחני מובן מאליו שכל מה שהאדם עושה, מיד עובר לכל שכבות הבריאה וממלא אותן. לכן, יחס כזה כלפי העולם מציל את האדם מכל הבעיות שבגללן הוא נכנס לדיכאון.

שאלה: רוחניות היא שילוב נכון בין אגואיזם לאלטרואיזם, או דיכוי של אלטרואיזם על ידי האגואיזם?

תשובתי: רוחניות היא שילוב נכון בין כל התכונות שלנו, היא היישום האמתי של האגואיזם. בעולמנו איננו יכולים להביע וליישם זאת בשום צורה, מכיוון שהיינו רוצים לקבל הכול אבל אנחנו לא מקבלים דבר וגם אם מקבלים, בסופו של דבר מגיעים להפסד ואובדן גדולים יותר. לכן, הדבר החשוב ביותר זה ללמוד ליישם בצורה נכונה את האגואיזם, ואז נהייה מאושרים. חכמת הקבלה מלמדת אותנו כיצד לקבל בצורה נכונה.

מתוך תוכנית הטלוויזיה "חדשות עם מיכאל לייטמן", 21.12.2016

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/ywUKF

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest