דף הבית / אקטואליה / אפוקליפסה רוחנית

אפוקליפסה רוחנית

במאמר דעה שקראתי לאחרונה דובר על מה שלא הצליח לקומוניסטים "פועלי כל הארצות, תתאחדו!", הסתבר שזה היה כן בכוחם של הקפיטליסטים: "תושבי כל הארצות, תתאחדו!", הסיסמה הזאת הפכה למצווה העיקרית של הדת המודרנית.

בורגנות זעירה היא בינלאומית, לפני דוכן המכירה כולם שווים. הצרכים הטבעיים, אוכל ומין, עברו לראש הטור, העפילו על המחלוקות האידיאולוגיות, פתרו את הוויכוחים על האושר, מתחו קו תחת החלומות על עתיד זוהר. הסמל של העידן שלנו הפך להיות סל הצריכה, על כל השאלות המציאות הקיימת נותנת תשובה במונחים של כסף.

מיליארדי אנשים חד ממדיים, כמו ארבה, תוקפים את הסופרמרקטים, משוטטים בין המדפים במבוכים המלאכותיים שלהם. אורח החיים החליף את הקיום, המאבק על ההישרדות התחלף במרדף אחרי נוחות. האומנות הפכה למוצר, תמונות שמשוכפלות על ידי כלי התקשורת האלקטרוניים, הדורשים סגידה דתית.

סובלנות ליברלית ותקינות פוליטית מכסים את האדישות המלאה כלפי גורלות של עמים. עבור מוצרים בסופרמרקט יסבלו את כל ההשפלות ויבגדו באינטרסים הלאומיים. העולם הוא ללא גבולות גיאוגרפיים, אבל הופיעו גבולות כספיים חזקים. בכל העולם מתלקחות מלחמות, אבל בלבבות האנושיים השתכנה אפוקליפסה קרה…

אני חושב שזה מעודד לקרוא על ההכרה במצב הנוכחי, על המבוי הסתום שלו. ממנו דווקא מתחילה הבנה של הדרך החדשה, של המצב הבא של האנושות: לראשונה בהיסטוריה, האנשים יתחילו ללמוד על החיים לא תחת השפעתה של התכונה לקבל, אלא תחת השפעתה של התכונה להשפיע. הם ירגישו בה עולם בלתי מוגבל חדש.

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/TNcnF

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest