דף הבית / המשבר ופתרונו / אנטי ציונים

אנטי ציונים

מתוך מאמר דעה שקראתי באתר בשפה הרוסית: "לאליטה היהודית-האמריקאית, שהבולט שבה הוא תומס פרידמן, בעל טור מוביל בעיתון "New York Times", יש היגיון יחיד במינו: ישראל לא צריכה להתנגד לעסקה עם איראן, כדי לא לספק סיבה להאשמות של נאמנות כפולה של יהודי ארה"ב.

"בעמדה זהה החזיק כידוע, בזמן מלחמת העולם השנייה, מנהיג הקהילה היהודית הרב סטיבנס וייס, שלא רצה להטריד את הנשיא רוזוולט בתלונות על סבלם של יהודי אירופה… קשה להאמין בזה, אבל דווקא אנשים ממוצא יהודי עומדים בראש "מסע צלב" נגד ישראל. הם נחשבים בסביבתם לאישי ציבור מובילים, קובעי אופנה ותרבות של אמריקה היהודית.

"לדוגמה, האנטי ציוני מקס בלומנטל, הטוען שישראל היא מקום עם מעין חינוך קולוניאלי. סיפרו, המשווה את היהודים לנאצים וקורא לקיפולה של ישראל, גרם להלם אפילו אצל המבקרים החריפים ביותר של ישראל, אריק אלתרמן, הטוען שישראל סותמת למבקרים שלה את הפה בהאשמות של אנטישמיות והעורך של השבועון השמאלני הליברי "Forward" ג'ונתן ג'רמי גולדברג".

אני חושב שבכל הזמנים, החל מיום היווסדו של העם למרגלות הר סיני, כל הייסורים שלו נגרמו על ידי אויבים פנימיים ולא חיצוניים. וכדי להשמיד את האויבים הפנימיים ניתן רק על ידי איחוד העם. הבורא (הכוח היחיד בעולם), מעורר בכוונה בקרבנו כוחות מתועבים, העושים קריירה מהייסורים של העם שלהם, כדי שניאלץ להתאחד. כך זה היה בכל המלחמות הקטנות והגדולות. אין לנו אויבים חיצוניים, אלא יש לנו אויבים פנימיים, בכל אחד מאיתנו. לבערם מכל אחד, אפשר רק על ידי המשכת האור המקיף (או"מ, האור העליון שבא ומתקן), הוא פועל ומשפיע עלינו במידת ההשתוקקות שלנו להיות "כאיש אחד בלב אחד". כשאנחנו מתאחדים ומתחברים מעל כל ההפרעות שנשלחות על ידי הבורא, אנחנו מממשים את הבחירה החופשית ומנהלים את הטבע שלנו. כמובן שרק חכמת הקבלה יכולה ללמד אותנו זאת. 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/aWCfa

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest