דף הבית / המשבר ופתרונו / אנושות וסמים

אנושות וסמים

שאלה: האנושות המציאה דרכים ליציאה ממצבים רעים כמו למשל, סמים. מה יהיה לדעתך בשנת 2018 בנושא צריכת הסמים?

תשובתי: בשנה הבאה, בוודאי צריכת הסמים תגדל. מה גם שעל פני כל כדור הארץ תתחיל להתפשט כמות עצומה של סוגי אופיום שמרדימים את האנושות.

ומה לעשות? בני אדם יפוטרו, ויישארו ללא עבודה וללא אמצעי קיום ראויים. באופן זה, הם יצרכו סמים כדי לשקוע בתנומה, בתרדמה, ויתחילו להמית את עצמם באיטיות.

נכון להיום, אנחנו כבר רואים שהאנושות, בעיקרון אינה גדלה מבחינה כמותית. אם לא אוכלוסיית אפריקה, ובמידה מסוימת אוקיאניה, האנושות מזמן הייתה מפסיקה לגדול.

זה לא המוצא עבורנו, כפי שכותב בעל הסולם, כדור הארץ יכול להאכיל כמות גדולה פי עשרות מונים של בני אדם, אפילו מאה מיליארד ויהיה מספיק מקום לכולם. הכול תלוי רק ביחס שלנו זה כלפי זה.

הערה: לא אחת אמרת, שהכוח העליון לא יאפשר לאנושות לשקוע בתרדמה על ידי סמים, ולא יכול להיות שתהליך התיקון ייעצר, כך או אחרת הוא יתקדם.

תגובתי: התוכנית, בוודאי תמשיך להתממש. אבל באיזה אופן זה יקרה, ואלו ייסורים תצטרך האנושות לעבור כדי בכל זאת להבין, שאסור לעסוק בזה, זו הבעיה. היום כמות עצומה של בני אדם צורכת סמים. תאר לעצמך, כמה קשה יהיה להיגמל מהם, אפילו בהדרגה ולהתחיל לקבל את השיטה שמלמדת שיתוף פעולה הדדי, אינטגרלי, בין כולם, בהבנה שכולנו באמת תלויים זה בזה. לא נוכל לברוח מזה לשום מקום.

אני לא צריך לרָצות את האגו המטופש שלי שכל הזמן דוחף אותי "שם תעשה כך, כאן אחרת, אל תתחשב באחרים". אני צריך להרגיל את עצמי להתחשב בכולם כמו עם חלקים של מנגנון אחד שבתוכו אני עובד ושבהם אני תלוי לגמרי. זוהי מערכת מאוד לא פשוטה של שיתוף פעולה הדדי בינינו. לכן, לא רק שצריך ללמד את האדם, אלא גם להרגילו בהדרגה לשיטה הזאת.

מתוך שיעור וירטואלי, 24.12.2017

 

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/Vat7I

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest