דף הבית / המשבר ופתרונו / אמריקה משתגעת

אמריקה משתגעת

ידיעה: ארה"ב מותקפת על ידי מגיפה של מחלות נפש. לפחות 10% מהמבוגרים סובלים מהפרעות נפשיות חמורות, 25% מסטודנטים לוקים בדיכאון, השכיחות של הפרעות נפשיות חמורות עולה בצורה מתמדת.

מספר האנשים הסובלים ממחלות נפש שונות הוא כל כך גדול, שניתן לדבר על מגיפה של אי שפיות. השכיחות של הדיכאון בקרב המבוגרים בארה"ב הינה 16%. השכיחות של הסכיזופרניה עולה עם כל דור חדש. לזהות הפרעה נפשית קשה מאוד. במקרים מסוימים, התסמינים אינם מתגלים. אדם חיצוני לא יכול להבחין בדיכאון קליני, אם כי ב – 20% מהמקרים זה מסתיים בהתאבדות. בנוסף, הבעיה של מחלות נפש היא, שמאוד קשה לטפל בהן.

לדוגמה, עד עכשיו אין תרופה לטיפול בסכיזופרניה. סכיזופרניה, פסיכוזה של מאניה דפרסיה מתאפיינות באובדן שליטה על מחשבות ופעולות, החולים מתבלבלים בין דמיון ומציאות, ההחלטות שלהם לקויות. האנשים בדיכאון נוטים לסבול ממחשבות אובדניות טורדניות, ומתאפיינים בחוסר מוטיבציה.

קרוב ל- 20% מהאמריקנים סובלים ממחלות נפש חמורות, ו- 50% נוספים סובלים ממחלות חמורות פחות. מדינות דרום מזרח אסיה סובלות מהמחלות הללו במידה פחותה בהרבה. הסיבה לכך עשויה להיות סגנון החיים המערבי: בעולם המוצף על ידי מידע, רוב האנשים חיים בחוסר התמצאות מוחלט ופשוט שוחים עם הזרם.

התייחסותי: זה לא רק סגנון החיים המערבי, אלא המדד של הצורה הסופית של האגו שמאלץ אותנו לתקן אותו בתור "עזר כנגדו". אותו האגו חושף את עצמו כדי להראות לנו שדווקא הוא הבעיה. וגם הוא בעצמו מגלה לנו כיצד לתקן אותו – על ידי "שיטת החינוך וההשכלה האינטגרליים", או "שיטת ההתפתחות האינטגרלית".

ידיעות קודמות בנושא:
ריפוי הדיכאון
המלחמה תתפשט מהמזרח התיכון לכל העולם
40% מהאירופאים סובלים מהפרעות נפשיות

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/H2IhP

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest