אם נרדמים

Laitman_2010-07-13_1768.jpg

שאלה: איך אפשר להשתמש בספר הזוהר כדי לעורר את הקבוצה להתקפה לפני הכנס?

תשובתי: צריך לבקש חיסרון. החיים שלנו כל הזמן נמשכים לתרדמה. ולא במקרה בכל רגע אנחנו מקבלים הכבדת הלב כתוצאה מהגדילה מתמדת של הרצון לקבל. ובכלל, הוא צריך לגדול עד אין-סוף, ובהתאם לכך אנחנו צריכים להגיב על זה נכון. הרצון הופך ליותר ויותר אכזרי ואגואיסטי, הוא יותר ויותר דורש ומכביד. לכן, צריך להשתדל להוביל אותו לתיקון, כלומר, לחיבור. ואם איננו משתדלים, אנחנו מרגישים צרות ומכות, שבכל מקרה יחייבו אותנו לחשוב על החיים, אבל כבר לא בגלל המטרה אלא בגלל הכאב. וכך נמשכת ההתקדמות.

לגבי ספר הזוהר – ממנו אפשר לבקש את האור שחסר לך.

נניח שאתה חולה, יש לך חום, צמרמורת, חולשה, אינך רוצה שום דבר, אלא רק לשכב ולעצום את העיניים. מה הרופאים ממליצים? באמת, בזמן המחלה לא צריך להכביד על הגוף בפעילות פיזית, הוא חייב לשכב. אתה שוכב במיטה, לא מסוגל לכלום, ואפילו אינך יכול לאכול, אבד לך התיאבון, כל אוכל נראה לך מגעיל. אבל מה בכל זאת אתה יכול לעשות?

אתה יכול לפתוח ספר בישול, לקרוא מתכונים, להביט בתמונות, והתיאבון יחזור אליך בהדרגה.

כך גם כאן: אם אתה חולה או נרדם, תפתח ספר. זה לא חייב להיות ספר הזוהר, זה יכול להיות כל ספר שקרוב אליך, שמדבר אליך. אני אישית השתמשתי בספרים שונים, בהתאם למצבים שעברתי: "בית שער הכוונות", "שער הגלגולים", תע"ס חלק ט"ז, "שמעתי"… כל אחד מקבל התעוררות ממשהו אחר. זה יכול להיות גם ספר תהילים. נאמר: "אין האדם לומד אלא במקום שליבו חפץ". העיקר שאלה יהיו החומרים שלנו.

אם האדם לגמרי מבולבל, אז החכמים ממליצים לו לחשוב על יום המיתה. ודאי שזאת רק דוגמא, המטרה היא פשוט לתת לגוף כל מיני חשבונות ולנענע אותו. למעשה מדובר לא על המוות הפיזי, אלא על המוות של הרצון האגואיסטי.

אבל האמצעי היעיל ביותר מכל האמצעים, זאת הקבוצה, השפעת הסביבה. אם האדם עובד באופן כזה שהוא חייב להתכלל באחרים, זה מאוד מועיל. ובכלל, מאוד עוזר לארגן אירוע כלשהו לקהל החיצון. כי אז הוא נכלל מהחסרונות של האנשים האחרים ומקבל כוחות להתקדמות. ההפצה היא השיטה היעילה ביותר והפיתרון הטוב ביותר. אם נצטרף להפצה, כל אחד ירגיש כמה כוחות זה נותן לו.

מתוך שיעור על ספר הזוהר, 08.02.2012

ידיעות קודמות בנושא:
האור ייתן מענה על הכול
אנחנו צריכים נקודת איחוד חדשה
כשמשתלטת השינה…

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/AQPfL

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest