דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / אל תפחד, אני איתך!

אל תפחד, אני איתך!

מיכאל לייטמן

העולם שלנו התחיל מניצוץ של אנרגיה רוחנית, שפרצה מהעולם העליון. הניצוץ הקטן הזה של האור ייצר את כל החומר של היקום שלנו ונתן אנרגיה להתפתחות של כל חלקי הבריאה: דומם, צומח, חי ומדבר. אנחנו כולנו גם תוצאות של אותו הניצוץ.

כך זה תמיד מתרחש ברוחניות, בכל הרמות בירידה מלמעלה למטה – ממלכות של אובייקט רוחני עליון פורץ ניצוץ של אור לכתר של התחתון ומתחיל לבנות שם עולם מלא וחדש.

אבל כאשר אנחנו מתחילים לעלות חזרה למעלה, אז לא ברור לנו כיצד לעשות זאת. מאין לי לדעת, כיצד צריך להיראות המצב הבא שלי – אילו רצונות, תכונות, קשרים צריכים להיות בתוכי, כדי להידמות ולהשתוות לעליון ? אני לא יכול לדעת זאת ולעלות, כל עוד העליון לא ייתן לי דוגמה, כדי שאני אוכל להידמות אליו. לכן קודם כל אני חייב את התגלות העליון.

2009-10-02_lesson_bb_achana-he.jpg

אבל גילוי רוחני אפשרי רק כאשר יש השתוות התכונות, ואני לא מסוגל להשתוות לעליון.

לכן נוצר מעגל סגור, שבו אחד אינו אפשרי ללא השני. אין שום פתרון, כי ביני לבין העליון קיימת תהום של ממש, גבול בלתי עביר, שאותו אני בעצמי לעולם לא אוכל לעבור ! לכן העליון מתאים עצמו כלפי ויורד אלי למטה, בדומה למבוגר המוריד עצמו כלפי ילד. ואז מהדוגמה שלו, אני יכול לראות, כיצד צריך להיראות המצב הבא שלי – " אני + 1 ".

אם אני רוצה אותו ונעשה דומה לו, אז אני משנה את עצמי ועולה לדרגת העליון, ואז מתלבש בי האור שלו – כלומר הנשמה.

רשומות קודמות בנושא:
הרצאה בבית "קבלה לעם", 29.09.09
לעבור דרך "חור של מחט"

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/MZCbZ

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest