דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / אל תמירו את עצמכם בפרוטות…

אל תמירו את עצמכם בפרוטות…

מיכאל לייטמן

אנחנו נכנסים לחלק השני, הנסתר של המציאות, שמהווה 99.9% מכל מה שקיים. הרי בהשוואה לעולם העליון, העולם שלנו הוא כמו גרגר חול ביחס ליקום כולו. אנחנו רוצים לחדור לממד הנסתר הזה, שבו פועלים כוחות חדשים לגמרי, תכונות וחוקים שאינם מוכרים לנו כעת.

אתה נולד בעולם החדש הזה, כלומר מוליד בתוכך את התחושה שלו! אבל איך תוכל לחשוב עליו בדרך כלשהי, לפני שנולדת? הלידה בעולם הזה, הופעת התכונות החדשות בתוכך, מתרחשת רק כתוצאה מהאור שמעורר את התפתחות התכונות החדשות.

לעת עתה, כל זה נסתר מאיתנו: באילו תכונות, באילו חושים אתה יכול לגלות את שלבי ההתקדמות הרוחנית שלך? כל שאתה רואה הוא שאתה משקיע מאמצים, והם נעלמים, לא ברור להיכן, כאילו שאתה שופך מים לתוך דלי מנוקב, כאילו לא עשית דבר! לכן נכתב ש"פרוטה ועוד פרוטה מצטברות לחשבון גדול". אבל היכן נמצא החשבון הזה? שיראו לי את כל הפרוטות האלה! החיסכון שלי יתגלה לי רק במימד הבא.

ולמרות שאיני מסכים, למרות שאני דורש גילוי, אני בכל זאת מתקדם בהסתר – ובסופו של דבר מגיע לדרישה הנכונה מעצמי. הרי כל האמצעים הנחוצים להשגת המטרה נמצאים לפני: האור, הסביבה הנכונה, הספרים, המורה. ועלי להציב את עצמי תחת השפעה האמצעים האלה, כך שהם ישפיעו עלי בצורה המועילה ביותר.

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/ijgWC

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest