דף הבית / כלכלה / כסף / אל תהמר על החיים

אל תהמר על החיים

מיכאל לייטמן

עכשיו מנסים לתקן את המשבר הכלכלי, וימשיכו לשחק במשחק הזה, עד שהכול יקרוס באופן מוחלט. זה דומה לשחקני פוקר, שהפסידו הכול, אבל אינם מסוגלים להתנתק מהשולחן שעליו משחקים. הכול שקר ועבודה בעיניים, אבל לא מסוגלים להתנתק ולהפסיק, כי הם אינם יודעים, מה לעשות ולאן לברוח!

ובמצב כזה של האנושות מתגלה חוכמת הקבלה, כי בלעדיה לא נהיה מסוגלים לגלות את הסיבה האמיתית למשבר. הייסורים לא יביאו אותנו לסיבה, כי הם מורגשים רק ברמות של דומם, צומח וחי. ואילו המשבר הוא בגילוי שבירת הנשמה. הייסורים יביאו אותנו אל חוכמת הקבלה, שתגלה את הסיבה לשבירה. ואז האדם יבין, שעליו לתקן את היחס שלו לאחרים. חוץ מזה אין מה לתקן!

כל הסיבות נמצאות בעולם הרוחני, ואילו העולם שלנו הוא רק עולם של תוצאות. ואנחנו, רוצים לתקן את התוצאות. והבורא שולח לנו אכזבות גדולות יותר ויותר.

ידוע לכל, שבעקבות הניסיונות לאיחוד ולהתחברות, להשגת שלום, פורצת שנאה נוראית. גם אם יתאספו עכשיו ה-G20 ויחתמו על הסכם להקמת ממשלה עולמית אחת, בנק משותף, פנסיה לכולם, חלוקה שווה וצודקת- גם אז תגיע מגפה חדשה או אסון חדש, כי אנחנו לא רוצים לתקן את המערכת במקום שבו ארעה התקלה – בקשר בינינו.

מלמעלה יש קריאה פשוטה: להשיג את המצב של "ואהבת לרעך כמוך"! ועצה אחת כיצד להשיג זאת: "בראתי יצר הרע בראתי תורה תבלין, כי המאור שבה מחזירו למוטב"!

רשומות קודמות בנושא:
בינתיים – מנפחים בועות פיננסיות
רשומות נוספות במדורים: משבר עולמי, כסף, כלכלה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/bquLa

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest