אי של אשפה

הערה: באוקיינוס השקט התגלתה יבשת שישית בגודל של ארה"ב, אי של אשפה שמורכב בעיקרו מפלסטיק. זו בעיה גדולה, מפני שפלסטיק מתכלה רק כעבור אלף שנה.

תשובתי: אני לא חושב, שאנחנו נתקיים עוד אלף שנה על פני הכדור הזה. אנחנו מובילים אותו מהר מדי לקראת הסוף ומונעים ממנו את הזכות לקיום. כדור הארץ יהפוך להיות כוכב לכת חסר חיים. אין לנו לאן לברוח. בשום מקום אין כוכבי לכת מתאימים לחיים עבורנו. לכן אין מה לחלום על המאדים, או על כוכבי לכת אחרים. ובשביל מה? הרי גם שם נזהם הכול.

עד שהאנושות לא תתקן את עצמה, אין צורך לזוז. עלינו לחשוב רק על תיקון הטבע שלנו. להפוך אותו מטבע אגואיסטי לטבע אלטרואיסטי, כדי שבני אדם יחשבו זה על זה, כדי שיבינו שרק קשר טוב ביניהם יפתח לאנושות את העתיד. אחרת, אנחנו בכל יום קוברים את עצמנו בעודנו בחיים בתוך המזבלה הזאת. חבל על הילדים שלנו.

שאלה: נניח שיתחיל תהליך של חיבור, עלייה מעל לאגו. מה יקרה עם כל הזבל? הוא הרי לא ייעלם לשום מקום.

תשובתי: ייעלם. ובכלל, כל העולם הגשמי תלוי לחלוטין בתכונות הפנימיות שלנו, והוא ייעלם.

שאלה: מפני שאני לא אראה אותו?

תשובתי: לא. פשוט אנחנו נהיה בקשרים טובים זה עם זה, עד כדי כך שלא יישאר מקום לכוח הרע והזבל הזה יפחת בהדרגה. לאן הוא ייעלם? בדיוק כמו בטבע. מאיפה הופיע העולם האגואיסטי שלנו? הופיע היקום, והחל פתאום להתרחב וכולי. כלומר הכול קיים לפי תוכנית פנימית נסתרת.

יש הרבה שאנחנו לא רואים ולא מרגישים. קיימים קשרים אחרים בטבע. הכוחות הגדולים של הטבע הם סודיים, נסתרים. בואו נתחיל להפעיל אותם.

הכוח הנסתר העיקרי ביותר בטבע, זה השׂכל האנושי, הכוח שלו, כוח המחשבה, כוח הרצון. אם נתחיל להפעיל אותו, אנחנו נתחיל להפעיל תכונות חדשות לחלוטין בין החלקים השונים של הטבע בדרגה חדשה.

לא יהיה פלסטיק. הכול יהפוך להיות שקוף, טבעי וטהור, אתה עוד תצטרך להתרגל לטוהר כזה. לא תוכל לנשום את האוויר הטהור והנקי. לא תורעל על ידי מי מעיין טהורים אלו.

אם נכוון יחד את המחשבות שלנו זה לזה ולהשגת תכונת ההשפעה, אהבה, הדדיות, קשר, אז כל הרוע ייעלם מהעולם, בכל הדרגות. מפני שאנחנו נמצאים בדרגה הגבוהה ביותר, לצערנו. ולמזלנו יהיה, אם נתחיל באמת להתעסק בעצמנו.

שאלה: אבל האם נספיק לעשות זאת?

תשובתי: אנחנו לבטח נספיק, אבל נצטרך לעבור קצת ייסורים, אבל כמה בני אדם ישיגו את המצב הזה, זו שאלה.

מתוך תוכנית טלוויזיה "חדשות עם מיכאל לייטמן", 19.03.2019

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/EmEdj

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest