דף הבית / קבלה ומדע / טבע / אי אפשר לרמות את חוק הטבע

אי אפשר לרמות את חוק הטבע

laitman_2009-08_2934_70.jpg

שאלה: ישנם אנשים שאינם לומדים את חכמת הקבלה, אך גם הם מבינים את הנחיצות שבנתינה ומנסים לבצע פעולות ממשיות כלשהן, כדי לעזור לזולת. האם בכך הם מגלים את העולם הרוחני?

תשובה: למה שפתאום אדם ירגיש דחף לעזור לזולת? הרי הטבע האגואיסטי מניע אותו לדאוג קודם כל לעצמו. אתה תתייחס בצורה טובה לאחר רק אם זה כדאי לך, אם זה לא כדאי לך, תתייחס אליו בצורה רעה.

הבעיה היא בכך, שאנשים חושבים שהם נמצאים מעל לחוקי הטבע. זאת משום שהם אינם מבינים אותם. לכן, כיאה לאדם, הוא ממציא חוקים משלו שאותם הוא כביכול מנסה ליישם על החברה. ראה לדוגמה את הקומוניסטים, הם השמידו מיליוני אנשים בשם העיקרון המופשט הזה.

במקום להמציא חוקים לטבע אנחנו צריכים ללמוד מהטבע את החוקים שלו וממנו להבין מה עלינו לעשות. האדם לא יעשה טוב לאנשים אחרים ללא סיבה או מניע, משום שזה מנוגד לטבע שלו. הטבע שלנו אומר לנו שעלינו לקבל מקסימום תענוג במינימום מאמץ. זהו חוק שאם תשאל כל פסיכולוג, סוציולוג, או ביולוג, הוא יאמת לך אותו.

איננו מסוגלים להתאחד בכוחות עצמנו, ניסיונות לבריתות מובילות בד"כ למלחמה, למרות שהטבע מכריח אותנו להתאחד איננו מסוגלים לבדנו.

לכן במצב הנואש והטראגי הזה, במצב של מבוי סתום, מתגלה לעולם חכמת הקבלה ומציעה את הכוח העליון ככלי לתיקון הטבע שלנו. למרות שהפתרון הזה נראה על פניו אינו מציאותי, הוא הכרחי! בדיוק כפי שהנחיצות לפתור את בעיית שינוי הטבע של האדם אינה מציאותית, אלא הכרחית כדי לשרוד.

בסופו של דבר, היא תתקבל על ידי האנושות. השאלה היא כמה ייסורים נצטרך לעבור עד שנגיע לזה.

מתוך שיעור על פי מאמרו של בעל הסולם "מתן תורה",  26.04.10

רשומות קודמות בנושא:
הכוח השלישי
כיצד על האנושות להתאחד?

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/pDCll

One comment

 1. שלום רב.

  ובכל זאת , אם בני אדם מנסים להתחבר , ומבינים שאפשר רק דרך הכח העליון , אך הם קוראים לאל בשם אחר  ועובדים אותו בצורה אחרת ע"פ הכתבים העתיקים שלהם כמו חסידי קרישנה, עדיין הבורא הוא אחד ואין אחר מלבדו, האם הטקסים משנים, או עצם העובדה שבכיתביהם מצויירת תמונתו , דבר האסור לנו במפורש, לא תעשה לך כל פסל וכל תמונה, והלא רק הרצון משנה ולא הפעולות הגשמיות?

  גם האינדיאנים מקיימים טקסי תפילה לאיחוד של הכל בדרכם. האם זו עבודה זרה? הבנתי שעבודה זרה זה על מנת לקבל , ואילו הם מתפללים לבורא שיעזור להם להרגיש את האיחוד גם אם לא מצליחים כיוון שהטבע שלנו לא מאפשר , הם נותנים היגיעה בדרכם.שאלות אלה לא נותנות לי מנוח, אני לא יודעת אם עלי לעבוד יחד עם אותם אנשים או לרחוק מעבודתם

  מצד אחד הלב שלי אומר שהאמת והאור מתגלה לכל דורש בכל שפה שידרוש, ומצד שני הרבה פחד לקחת חלק בעבודה זרה.

  בבקשה עזור לי להגיע לבהירות בנושא , אם ישנה כזו.

  יעל

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest