דף הבית / חינוך, ילדים / אירופה מתאחדת?

אירופה מתאחדת?

Laitman_2011-09_8779.jpg

שאלה: מהו תפקידה של אירופה בתיקון העולם?

תשובתי: יש לאירופה תפקיד מרכזי בתיקון העולם. ואני מאוד שמח מהידיעות הטריות על הגברת האינטגרציה האירופאית. כבר מזמן התנהלו שיחות על פירוק האיחוד, על זריקתן של יוון ומדינות אחרות מתוך האיחוד האירופי. אבל היום התברר שאי אפשר להתפרק. האירופאים בדקו את המצב וראו שפירוק יביא לקריסה.

אז הם כבר מדברים על לבנות את אירופה בדומה לארצות הברית, עם ממשלה פדרלית משותפת. וכל זה – באירופה, שבה העמים עד היום אינם אוהבים זה את זה.

כך האור העליון מעביר אלינו את רעיון האינטגרציה, ועל אף שהם לא מתלהבים מזה במיוחד, אך בלית ברירה, הם יוצרים את התוכנית החדשה. אני כותב על כך בבלוג כבר מספר שנים, ועכשיו, ייתכן שהאיחוד של אירופה אכן יתממש.

ועכשיו, כשהם כבר כיוונו את עצמם לכך, נראה מה תהיה המגמה: עד כמה הם יתקדמו בדרך הזאת, ואילו שינויים הדרך הזאת תביא להם. ודאי שהאירופאים עדיין זקוקים למערכת של חינוך והשכלה אינטגרליים, אבל ייתכן שאנחנו יכולים להציע להם את זה, מפני שהם כבר מוכנים לכך במידה מסוימת. אחרת, כיצד הם יצליחו להתאחד על פני כל הסכסוכים הפנימיים?

כך או אחרת, זהו שינוי כיוון חשוב ביותר.

שאלה: כיצד ניתן לזרז את החינוך האינטגרלי? הרי הוא לוקח זמן רב.

תשובתי: החינוך הרגיל הוא שלוקח זמן רב, אבל לא החינוך האינטגרלי. הרי החינוך האינטגרלי מתממש בקבוצות ענקיות של אוכלוסייה שסובלת ומקבלת מייד תמיכה מהטבע. מספיק שתבצע פעולות קטנטנות לקראת החיבור, במקביל לחינוך המתאים – ובכך כבר תביא את עצמך ליתר איזון עם הטבע, לפחות באחוז אחד או שניים. ובתגובה לכך תתחיל להרגיש שינויים לטובה.

ברגע שהתהליך יגיע למאסות הגדולות, הדבר יקל מייד את הרגשת המשבר. הרי ה"משבר" הוא אותו חוסר החיבור שאליו היינו צריכים להגיע. זה מה שיוצר את ההרגשה השלילית של המצב הנוכחי. ולכן, ברגע שתבצע את הצעדים הראשונים לקראת החיבור, המשבר ייפסק.

ואז הכול יסתדר. אתה תבין כיצד לחלק נכון את המצרכים והשירותים. הפשיעה תצטמצם, הבריאות תשתפר, ופתאום תגלה כספים שתוכל להשתמש בהם, וכן הלאה.

אם כן, ממש לא מדובר כאן על חינוך אינטגרלי בלבד. הרי בגלל חוסר החינוך הזה האדם מבזבז סכומים עצומים על מנת לספק את צרכיו.

מתוך שיעור על מאמר של הרב"ש, 14.03.2012

ידיעות קודמת בנושא:
אירופה היא אגוז קשה
אירופה – בית משותף, בעיה משותפת
חיים משותפים או "שוק" אירופאי?

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/ZDb6v

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest