דף הבית / אקטואליה / אין מולדת

אין מולדת

שאלה: ממשלת קטלוניה רוצה להתנתק מספרד. למה הם כל כך רוצים להתנתק, להתחלק לממלכות קטנות?

תשובתי: זה טבעי! היום קיימות, כ – 200 מדינות על פני כדור הארץ. אם זה יימשך כך, אז במהלך עשרות השנים הקרובות יהיו כ – 250 מדינות וייתכן גם 300. אין לי ספק בזה.

הערה: עתידנים אומרים שלהיפך יתרחש איחוד לערים גדולות.

תשובתי: לא, לא יהיה שום איחוד! כמו בעבר, יופיעו שוב ערים ענקיות, ערי-מדינה מבוצרות. בכל מדינה יהיו ניגודים: צפון עם דרום, מזרח עם מערב. יתחלקו לחמולות לכל מה שרק אפשר.

האגו גדל ודורש לעצמו מרחבים נפרדים, לכן אנחנו שוב נגיע למשפחה. יתרה מכך, לכל אחד תהיה דירה משלו, עם מנעול וזכוכית משוריינת. אני אשב בבית, אפתח רק צוהר ויגיע אליו רחפן, שיביא לי "אוכל עם קולה" וייעלם. אני אשב מאחורי המחשב שלי ולא ארצה לדעת שום דבר, רק "תעזוב אותי, זה השטח שלי, המדינה שלי". אצייר את התמונה האידאלית ביותר שבה אני הפרלמנט, אני המנהיג, אני הכול.

שאלה: כלומר הכול מאבד מערכו, רק אני קיים עם האגו שלי וזה הכול? לכל השאר איני מאמין, לא רוצה להיות איתם בקשר, שונא אותם.

תשובתי: זו צורת ניהול הטובה ביותר עבור האגו!

שאלה: זו תמונה מציאותית?

תשובתי: בעיקרון, כן. אבל לא נגיע לזה, הטבע לא יאפשר לנו, יש לו תוכניות משלו.

שאלה: כלומר, תתרחש חלוקה, ומה יקרה הלאה?

תשובתי: לפני כן תהיה קריסה. אם האנושות הייתה לומדת מהטעויות שלה, זה היה נמשך לנצח. אבל קיימת תוכנית של הטבע שכל הזמן מוגשת לנו, כשהיא מפעילה עלינו לחץ. לכן לא נוכל להשמיד זה את זה.

שאלה: אז מה יהיה?

תשובתי: יחייבו אותנו להתאחד! עם "מקל" אל האושר! אם לא הייתה מטרה לבריאה, שבתוכה אנחנו למעשה כבר נמצאים, ולא היו מגיעים ממנה תהליכים הפוכים שאותם אנחנו מרגישים כייסורים, אז היה תוהו ובוהו. מה שמדענים, פילוסופים ופסיכולוגים מתארים לעצמם, זה הכול פרי של חוסר הבנת המטרה והתוכנית שנקבעו על ידי הטבע.

באופן כזה, אפילו עם קטלוניה תתנתק, לא ייצא מזה כלום. בכל מקרה בעתיד כל הגבולות יתבטלו. מצד אחד לממשלת קטלוניה לא יהיה על מי לשלוט, מפני שהקטלונים עצמם יהיו אדישים לחלוטין גם כלפי הממשלה וגם כלפי כל השאר. מצד שני, נראה שמתרחש תהליך, לאדם לא יהיה חשוב היכן לחיות.

הערה: כלומר, מושג המולדת נמחק, נעלם.

תשובתי: איזו מולדת? עם מי? על האדמה? בכל מקום יש אדמה אחרת. עם בני אדם? גם כן. התרבות? היא תהיה משותפת.

שאלה: מנקודת מבטה של ההנהגה העליונה זה נכון שלא יהיו כאלה מושגים, כגון "מקום שלי", "מולדת שלי", "כאן אני אחיה", "כאן אני אמות" וכדומה?

תשובתי: כל הלאומים, האומות, המדינות, הכול יחלוף וייעלם מן העולם.

שאלה: את מה אני אכנה, "הבית שלי"?

תשובתי: סביבה טובה וזהו.

מתוך תוכנית טלוויזיה "חדשות עם מיכאל לייטמן", 7.9.2017

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/N7ecR

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest