דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / איך להשיג אלוהות?

איך להשיג אלוהות?

שאלה: ההסבר שלנו לחיבור מעניק לאנושות צורת התנהגות שהיא ההיפך מהרצון הטבעי שלה. האם לדעתך יש כבר מוכנות ותשתית להקשיב למסר הזה?

תשובתי: אני לא מגלה היום באנושות רצון טבעי לכסף, כבוד, שליטה, וכדומה. האנושות מתחילה לראות שכל הערכים האלה פשטו את הרגל. אני לא חושב שזה בוער כל כך כמו בעבר. אנשים מרגישים שחסרה מטרה, יש חוסר ודאות לגבי העתיד, הם מחפשים משהו, כי בלי מטרה ותקווה האדם לא יכול לחיות. האדם בכל זאת הוא לא כמו בעל חיים שאין לו רצונות מלבד רצונות  גופניים.

האדם רוצה לממש את האדם שבו, אבל הוא לא יכול לממש את עצמו על ידי כסף, כבוד, מושכלות ושליטה על אחרים. כי האדם שבו מתפתח ורוצה להיות אדם. "אדם" מלשון "אדמה", הכוונה "דומה לבורא", זה מי שמשיג את מהות החיים, מטרת החיים, למעלה מהחיים שלו. האדם לא יכול למלא את עצמו עד שיגלה את החלק הנצחי שבו שנקרא "אדם", החלק הנצחי שבו הדומה לבורא. עד אז הוא לא יירגע, הוא תמיד יהיה בהרגשה של חוסר אונים, חוסר מצב רוח וירגיש שאינו מממש את החיים שלו בצורה נכונה. שום דבר לא יכול לעזור לו, אלא רק השגת האלוהות. עליו להשיג את החלק שלו באלוהות אחרת הוא נשאר כבעל חיים, ואת זה אנחנו מסבירים איך להשיג.

 

מתוך ישיבת כתבים, 31.1.2021

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/pZfkI

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest