דף הבית / קבלה ומדע / איינשטיין – רע או טוב?

איינשטיין – רע או טוב?

מר איינשטיין לא עשה למענינו דבר טוב, חוץ מכך שעזר לייצר פצצת אטום ולספר על כך שבעולם שלנו קיימים דברים שאיננו יכולים להשיג בהבנה שלנו. עדיף שהוא ויתר הפיזיקאים הגרעיניים לא היו עושים דבר. בהחלט היינו יכולים לחיות ללא אנרגיה גרעינית, ובוודאי שללא פצצה גרעינית.

אני סבור שהמדע של המאה ה-20 לא היה לתועלת של האדם, למרות שאני לא שולל את ההישגים שלו: המדע עשה הרבה מאוד. אבל למעשה כל זה יוצא לרעתנו. ודאי שעכשיו אנחנו לא עובדים כל כך קשה כמו בעבר. יש לנו מכונות כביסה שמחליפות את העבודה הקשה של הכובסות. מפעלים גדולים מייצרים מוצרי מזון כמעט מוכנים ואנחנו למעשה קונים מזון מוכן שנשאר רק לחמם אותו במיקרוגל.

כל זה מובן, אבל בשביל מה השתחררנו?! מה אנחנו עושים בזמן שנותר? אנחנו סותמים את עצמנו ברשימה עוד יותר גדולה של דאגות, וכתוצאה מזה אנחנו מכלים את האדמה ואת משאבי הטבע.

אני לא רואה שבמאה שלנו האדם הפך להיות מאושר יותר. בעבר אנשים האזינו למוזיקה, הלכו לתיאטרון, התעניינו בספרות, קראו רומנים עבי כרס. היום לאדם מספיקות שתי שורות, ויותר מזה הוא לא מסוגל כמעט לקרוא. אם בחצי הדקה הראשונה הסרט לא מעניין אותו, הוא מפסיק מיד לראות.

ובשביל מה הוא הגיע למצב הזה?! במה האדם נהיה מאושר יותר מלפני מאה שנה?! בזה שהוא לא עובד עכשיו כל כך קשה? האם ההקלה בעבודה הביאה אותו למשהו? יוצא, שאיינשטנים לא הביאו לנו כלום חוץ מרע, למרות שבעצמם היו אנשים טובים.

ולמרות שאני אוהב מדע ומקדם אותו בברכה בכל דרך אפשרית, אבל אני לא יכול שלא לקבוע שכאשר הוא מתחבר עם האגו של האדם, יוצא לא איינשטיין הטוב, אלא פצצה רעה. לכן תחילה צריך לתקן את האדם, ואחר כך לפתח את המדע. אחרת אנחנו מפתחים אותו בתור נזק לעצמנו.

אני בשמחה הייתי חוזר מאה שנה אחורה, ובמקום התפתחות המדע מכניס את השיטה של חכמת החיבור, החינוך האינטגרלי, כלימודי חובה לכל אדם. ורק במידת מימושו באדם, הייתי מרשה לאנשים לפתח את המדע, אז המדע היה באמת לתועלת החברה האנושית. האדם לומד בחכמת החיבור שכל העולם והוא זה אחד יחיד שלם. אז אין סיכוי שהמדע שהוא היה מפתח היה מוביל לפצצה, הוא פשוט לא היה מסוגל להעלות בכלל רעיון כזה בדעתו, הוא לא היה יכול להזיק לאף גורם בחברה.

מתוך תוכנית הטלוויזיה "שיחות עם מיכאל לייטמן", 13.5.2015

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/9kOGB

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest