דף הבית / המשבר ופתרונו / יחסים / איחוד היהודים

איחוד היהודים

שאלה  מהפייסבוק: "רק תותחים יכולים לעצור את המחבלים והאויבים. על איזה איחוד אתה מדבר?"

תשובתי: מחבלים, אויבים, מזיקים, וכל יתר האנשים האכזריים בעולם, קיימים למעשה בתוך האגו האנושי, כל הבעיה היא שהם קיימים דווקא ביהודים שיכולים לתקן אותם. אם נרצה לתקן את התכונות האלה בתוכנו, אז העולם יפטר מכל הרע. התיקון של עצמך, התיקון של העם היהודי, הוא  שיביא לתיקון העולם, ולא אחרת.

לא במקרה, גם עמים שלא היו עמנו במגע כלל, מתחילים לפתע לשנוא אותנו. מגיע זמן ההתעוררות הרוחנית שלהם, והם  מרגישים שאנחנו מפריעים להם, שבגללנו הם לא יכולים להתפתח רוחנית.

התיקון שלנו מסתכם בכך שהעם עולה מעל האגו שלו, ומעל הפירוד מתחיל לראות בעצמו אחד יחיד שלם, ולפי הדוגמה הזאת גם כל אומות העולם יהפכו להיות לאחד יחיד שלם.

צריך להבין, שהיהודים הם לא עם רגיל, אלא אוסף משבעים אומות העולם. העם היהודי החל להתפתח מקבוצת אברהם שנאספה משבטים שונים שחיו בבבל העתיקה. המילה "עברי" מורה על המילה "מעבר". "ישראל", מסמל "מכוון לבורא" (ישר-אל). אנחנו דגם קטן של העולם, שנועד לשרת את העולם כולו בעלייתו הרוחנית.

זה לא פשוט, אבל אם נבצע את משימתנו, אז כל יתר אומות העולם יקבלו מאיתנו את השיטה הזאת באופן טבע,י ויוכלו לממש אותה ללא שום בעיות.

מתוך תכנית הטלוויזיה "חדשות עם מיכאל לייטמן", 13.2.2018

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/HU6x6

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest