איזון בחברה

laitman_2009-12-20_3497_w-70.jpg

שאלה: האם תהיה איזו תועלת אם על ידי הדוגמה שלנו נשפיע על אנשים אחרים, שרובם אינם משתוקקים להתפתחות רוחנית, ובחברה כולה גם כן ישררו יחסים וקשרים טובים?

תשובתי: כן, על ידי הדוגמה שלנו נשפיע בצורה חיובית על כל החברה. בעל הסולם כתב על כך במאמרו "הדור האחרון". אם החברה כולה תחליט היום שאיננו יכולים להתקיים יותר בצורה אגואיסטית כזאת וחייבים להתחיל איכשהו להתחשב זה בזה, זה יהיה תיקון גדול.

יכולים לשאול: אם האדם הרגיל עושה את זה לא למען גילוי הבורא וההשפעה, האם זו לא תהיה חזרה על הניסיון המר של רוסיה הסוציאליסטית? – אך בזמננו כבר קיימת קבוצה קבלית גדולה, הקבוצה שלנו, שעוסקת בהשפעה והפצת חכמת הקבלה, וכל אחד שירצה להשׂיג הכרה גדולה יותר, יכול להצטרף אלינו. ועבור כל השאר מספיק סתם לעזור ולתמוך בנו, כפי שבדרך כלל עושים אנשים שאינם רוצים ללמוד ולהכביד על הראש שלהם.

אם קיים כזה איזון בחברה, שחלק אחד שלה כמו ה"ראש" העוסק בכוונה, מושך דרכו את אור התיקון עבור כולם, והחלק האחר מבצע כל מיני פעולות עזר, אז אנחנו יכולים להשׂיג הצלחה רבה. נקווה שזה יסתדר ויצליח. בהתאם למבנה של כל האנושות בצורה של פירמידה, בדיוק כך זה צריך להיות: רק יחידים עוסקים בקשר עם הבורא ומעבירים אור לכל המאסה.

מתוך שיעור על מאמרו של בעל הסולם "החירות", 10.12.2010

ידיעות קודמות בנושא:
שירותי הטיפול נמרץ של העולם
מרכז של הפצת האור
רשות לגלות את חכמת הקבלה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/fIyM2

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest