אחרונים בתור

שאלה: איסלנד נחשבת לאחת המדינות הבטוחות בעולם. היית שם וראית את המדינה, רמת הרציחות שם נמוכה יותר מאשר ברוב המדינות האחרות. בני אדם בכלל לא נועלים את הרכבים, במיוחד באזורים כפריים. כולם מכירים את כולם. יכול להיות שצריך לקחת דוגמה ממדינות כאלה ולבנות לפיהן את החיים?

תשובתי: לא, אתה לא יכול לעשות זאת מפני שזו מדינה שנמצאת על אי. הם חיים רק מגידול ציפורים, כבשים וכולי. אין להם תעשייה רצינית. יש תיירות גדולה מאוד, לשם כך יש להם תנאים נוחים. אנחנו לא יכולים להשוות את עצמנו אליהם. אי אפשר לבנות על פיהם את החיים. מה גם, שהם בני אדם עם פסיכולוגיה אחרת לגמרי. אתה יכול לראות תור לחנות באורך של קילומטר, מבלי להגזים, כדי לקנות לחם. אדם יכול לעמוד חצי שעה, אם לא יותר.

שאלה: הוא לא מתרעם?

תשובתי: לא. עומד רגוע.

שאלה: כיצד דבר כזה ייתכן?

תשובתי: מפני שהם אינם קשורים עם יתר האנושות. זה לא חשוב שיש להם כמות עצומה של תיירים ואת כל אמצעי התקשורת. הם כאלה לפי רוחם, לא אירופאים. המרחק שם מבית לבית הוא כמה קילומטרים.

הערה: אבל הרי אפשר לחיות בצורה כזאת ולחיות באושר? להתנתק זה מזה ולחיות.

תשובתי: אבל אנחנו לא יכולים. בלתי אפשרי ליישב בצורה כזאת את כל בני האדם על פני כדור הארץ. מי ירצה בזה היום? לשם כך צריך אופי מיוחד. באיסלנד האדמה עצמה היא כזאת שלא יוצרת את בני האדם חברותיים. מפני שהיא כולה אבנים! רק אבנים.

שאלה: מה העתיד של האנושות?

תשובתי: העתיד של האנושות הוא כמובן באיחוד. והטבע יספק לנו כאלה מצבים שניאלץ להתאחד. אבל באיסלנד בני אדם יהיו אחרונים שירגישו  צורך באיחוד.

שאלה: זה לא מטריד אותך, לא מפריע לך שהם מאושרים, מרוצים מהחיים ואין להם שום צורך באיחוד?

תשובתי: לא. אני מאחל אושר לבני האדם. חכמת הקבלה מתחילה להתגלות לעולם, כאשר האבולוציה מתקרבת למבוי סתום, אז חכמת הקבלה אומרת: "זהו. ועכשיו, זה שלי".

שאלה: ואתה אומר, שהם יהיו אחרונים בתור?

תשובתי: כן. ויעמדו תור באורך של קילומטר, יעמדו.

מתוך תוכנית טלוויזיה "חדשות עם מיכאל לייטמן", 04.12.2018

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/MTfUD

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest