דף הבית / אקטואליה / אחות – רובוט

אחות – רובוט

הערה: ה- BBC מדווח "קבוצת מדענים בינלאומית מפתחת דגם של רובוטים רב-תכליתיים, שיספקו טיפול בקשישים בבתי אבות. הפרויקט הזה אמור להוריד את העומס מאנשי צוות במוסדות לחולים קשישים. הרובוטים יעזרו לקשישים לא רק בביצוע משימות יומיומית כמו נטילת תרופות או עזרה באכילה, אלא גם יספקו למטופלים שלהם אמצעי התקשרות. האדם כל הזמן חשב שבעזרה לקשישים, הוא מבצע פונקציה של חסד ורחמים.

התייחסותי: היום כמעט ולא מתגלות בבני האדם תכונות של חסד ורחמים. טיפול בקשישים זו עבודה רבה ולא פשוטה. אף אחד לא רוצה לעסוק בה, ואם כן, אז רק תמורת שכר גבוה. אבל לא כל אחד יכול להרשות לעצמו לשלם הרבה כסף. לכן, כדי לספק טיפול נורמלי לקשישים, צריך לפתח דווקא את טכנולוגיית הרובוטים ולאפשר לכל אחד לרכוש עזרה כזו.

שאלה: האם עזרה מסוג זה תגביל את האדם בביצוע מעשים טובים?

תשובתי: לא, תמיד יישאר לבני אדם מקום לעזור, אבל כאשר קשיש מוכרח שיטפלו בו 24 שעות ביממה, אז דרוש רובוט רב-תכליתי, שיכול גם לקרוא לו אגדות. העתיד שלנו, מצוי בידיה של כזו מכונה.

שאלה: איזה עתיד מחכה לאדם שדחקו אותו מעבודה כזו?

תשובתי: האדם צריך להחליף את עצמו בכל העיסוקים הארציים ברובוטים, פרט לעיסוק ברוחניותו. עליו לעבוד על תיקון עצמו, ולעסוק רק בהשגת העולם העליון וקירוב ההנהגה העליונה אלינו. באופן זה ניכנס למערכת אחרת, שבה רק אנחנו יכולים להיות ולא רובוטים. זוהי העבודה האמיתית, אנחנו חייבים לבצע אותה, וגם נבצע – הטבע יחייב אותנו.

מתוך תכנית הטלוויזיה "חדשות עם מיכאל לייטמן", 1.2.2017

 

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/7F1zK

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest