דף הבית / אקטואליה / אחדות בכיכר

אחדות בכיכר

ביום שלאחר מפגן האיחוד בכיכר רבין, נראה כי החיים שבו למסלולם: העם נותר מפולג, ההסתה מבעבעת והשיימינג עולה על גדותיו ברשתות החברתיות. האירוע ההמוני אמש נוצר ביוזמת יחיד, סרן Ziv shilon זיו שילון, אשר כתב פוסט מרגש על המדינה שמדממת משנאה וקרא להתאסף ולהתאחד ולו לרגע.

זהו אירוע מכונן ועלינו להוקירו ולעודד יוזמות נוספות הקוראות לסולידריות, מכיוון שאירוע זה מצביע על העובדה שאנחנו כבר פחות אדישים למערכת היחסים הפרועה בינינו. במקום להמשיך לשבת על הספה ולקטר על הממשל, להשמיץ את המפלגה היריבה ולהביע התנגדות או תמיכה בחנינת אזריה, קם מדגם מייצג של החברה הישראלית ועשה מעשה.

כחלק מהאירוע הצטופפו מאות בני אדם במעגלי שיח, מגוון אנשים אשר תרו אחר מכנה משותף – פרויקט ותיק ומוכר של "תנועת הערבות" שמובילים רבים מתלמידיי. החום שנוצר במעגל כנגד הקור המקפיא באוויר ובלבבות הישראלים, חימם את האווירה, ריכך את העורף הקשה של העם וחיבר בין כל העמדות המנוגדות מימין ומשמאל. הכוח החיובי שהתפשט בין יושבי המעגל, העניק תוכן משמעותי למילה "אחדות". מי שחווה זאת הרגיש וראה במו עיניו כי עם אחדות כזאת התוצאות ניכרות מיד לעין, ומכאן קל להוביל לשינוי חברתי של ממש.

תענית עשרה בטבת שחלה היום, מסמלת בדיוק את שנאת החינם שהובילה לחורבן "בית המקדש" – סמל האחדות ואהבת האחים, על בסיסו נוצר עם ישראל. "מפגן של אחדות" הוא אירוע חד פעמי. אם אכן רוצים להביא לשינוי של ממש, עלינו להמשיך את היוזמה ולפרוש אותה על פני כל השנה. אפשר לדוגמה להיפגש בכל מוצ"ש בכיכרות העיר, לשבת סביב מעגלי חיבור ולדון כיצד נגביר את הלכידות בינינו. אפשר להשתמש ברשתות החברתיות כדי ליצור שיח וירטואלי משותף וחיובי בנוגע לעיצוב דמותה של החברה הישראלית. אפשר להפליג אף יותר ולהביא לשיתופי פעולה בין ארגונים חברתיים ולצאת בקמפיין לאומי עם סלוגן הקורא "על כל פשעי ההסתה תכסה אהבת חינם". מה שבטוח, באחדות תלוי העתיד הטוב שלנו, היא התקווה שלנו כחברה וכעם ישראל.

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/mWWPA

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest