דף הבית / אקטואליה / אחדות אמריקה והגאווה הרוסית

אחדות אמריקה והגאווה הרוסית

שאלה: נראה שבכל מה שקשור למלחמה באוקראינה, ארצות הברית, על כל הפלגים שבה, די מאוחדת בהתנגדות לרוסיה. האם לדעתך זו הזדמנות מבחינת החברה האמריקאית ליצור איחוד חדש סביב ההסכמה?

תשובתי: ללא ספק. האמריקאים יוכלו ללמד את הרוסים התנהגות אחרת, חדשה. שהיחסים בין המדינות צריכים להיות מבוססים על תשתית אחרת, ולא בכוח וחוצפה. הרוסים מצד אחד הם אנשים עם לב חם מאוד ופתוח, אבל מצד שני הם צמאים מאוד לכבוד. ולכן מצד אחד עליהם ללמוד ולהבין שזה הטבע, וצריכים לתת לכך פיצוי באיזושהי צורה, אבל מצד שני לדעת שעומדים על כך וממשיכים הלאה. אם יידעו איך לעבוד עם הרוסים, אני מקווה שהם יוכלו להסתדר. אבל לא לוותר, להציב עכשיו את התנאים לזמן שאחרי המלחמה, שהנפט והגז לא יהיו האמצעי לחיבור בינינו. הרוסים צריכים להבין שהם חייבים לנהל מערכות היחסים עם המדינות, שזה העיקר, זה המרכז של החיבור החדש, שכולם מתייחסים אחד לשני באופן שווה.

שאלה: זה יכול להיות זרז לאיחוד החברה האמריקאית?

תשובתי: אני חושב שכן. כי בסך הכול רוסיה כבר כמה שנים היא האויב מספר אחת של ארצות הברית. וכעת האמריקאים יכולים להתאחד ולעמוד מול הרוסים ולנהל את היחסים החדשים, כשהרוסים צריכים להתעלות למעלה מהדרישה האגואיסטית שלהם ולדרוך קצת על האגו שלהם, להבין שזו הבעיה הטבעית שלהם, שהם דורשים בעיקר כבוד.

 

מתוך ישיבת כתבים, 10.3.2022

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/VOS6f

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest