דף הבית / כלכלה / כסף / אזרחים, תגדלו כרוב ותשמרו על קור רוח

אזרחים, תגדלו כרוב ותשמרו על קור רוח

laitman_2008-11-13_6695_70.jpg

שאלה: אני לא מבין על איזה משבר אתה מדבר. למשל בדטרויט, לאחר שמפעלים נסגרו והפסיקו לייצר מכוניות, אנשים החלו לגדל כרוב ושאר ירקות בחלקות שונות בעיר. הם התרגלו לחיים החדשים. אז איפה כאן המשבר?

תשובתי: זו רגיעה מדומה. כל זאת משום שאובמה רק עלה לשלטון ולא יכול להרוס מייד את התדמית שלו. כל זה נעשה לפי הסכמים עם הבנקים ומערכות שונות אחרות. עכשיו הם מונעים את הופעת המשבר על ידי פעולות מלאכותיות. חכה עוד קצת, ותראה איזה משבר יתגלה.

לא רק אנשים פשוטים מגדלים כרוב ומתרגלים למשבר … אפילו אשתו של הנשיא מגדלת ירקות מול הבית הלבן. כל זה פרסומת מתוחכמת – כאילו כולם חייבים לחזור לחיים הפשוטים. אך מצד שני המנהיגים אינם מסוגלים לעשות דבר כנגד המשבר ואיכשהו לעצור אותו. הם יכולים רק לכבות אותו זמנית.

והם עושים זאת על ידי הדפסת כסף וצבירת חובות לאומיים, אבל הם לא יוכלו להמשיך כך לאורך זמן. הם יצטרכו לגלות את האמת. למעשה לא נכנסנו עדיין ממש למשבר, וכל מה שהיה עד כה זה עדיין לא משבר. בינתיים אלו "בועות", שניבנו על ידי כלכלנים, שמתנפחות יותר ויותר, והמשבר האמיתי, הוא עוד לפנינו.

הדבר היחיד שהם יכולים לעשות, זה להשתדל שהמשבר לא ינחת עלינו בפתאומיות, במכה קשה, שלא יביא למלחמות ולהרס רב, אלא שיתפתח בהדרגה ויוריד את רמת החיים יותר ויותר. אנשים מתרגלים לכל דבר, והם יתרגלו גם לעבוד פעם בשבוע ולקבל רבע משכורת. העיקר עבורם, לא ליפול על ידי מכה אחת, אלא לזחול כלפי מטה בהדרגה. על זה חושבים היום, ולא על איך להימנע מהמשבר לגמרי. הרי ברור לכול, כי כל האמצעים הננקטים היום הם כ"משתה בזמן מגיפה". על הכול נצטרך לשלם ולתת דין וחשבון.

לאמתו של דבר, המפעלים לא מייצרים, הפיטורים נמשכים, הכול מתדרדר כלפי מטה במדרון תלול. נשמרת רק התמונה החיצונית של הרווחה, כמו חלון ראווה שעדיין נוצץ כמו בעבר ואפילו יותר. ובפנים מזמן הכול נרקב. בני האדם לא ניזונים ממה שהם מייצרים, הכול מחזיק מעמד על חשבון החוב ההולך וגדל.

ידיעות קודמות בנושא:
גל שני של המשבר כבר בארה"ב
הכלכלה העולמית במבוי סתום
משבר-על' יגיע בשנים הקרובות
ידיעות נוספות במדורים: משבר עולמי, כסף

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/S19wd

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest