אדם רוחני

שאלה: בעולם שלנו תחת המושג "רוחני", מתכוונים למגוון רחב של תכונות האדם, מהבנה דקה ועדינה של אומנות ועד לכל מיני פעולות אלטרואיסטיות אפשריות. מנקודת מבטך, למי באמת אפשר לקרוא אדם רוחני?

תשובתי: אדם רוחני הוא מי שרכש את הידיעה על מערכת ההנהגה של העולם שלנו. העולם העליון, או העולם הרוחני, הוא מערכת שמשפיעה עלינו ומחזיקה אותנו ברשת שלה בצורה טוטאלית. אנחנו יכולים לגלות אותה, אבל רק בתנאים מוחשיים. אם האדם מבצע על עצמו פעולות מסוימות, רוכש תכונות מסוימות, אז הוא מתחיל להרגיש את המערכת של הכוחות העליונים והופך להיות אדם רוחני.

הרוחניות, היא התחום שעוסק בהסדרת הכוחות העליונים שמנהלים את העולם שלנו. נדמה לנו שזה נמצא איפשהו רחוק. אבל למעשה זה כאן, לידינו, רק שאנחנו פשוט לא מרגישים זאת. כדי לגלות לאדם את המערכת הזאת, קיימת חכמת הקבלה. היא מאפשרת לנו להרגיש את הכוחות העליונים בצורה ריאלית, שהאדם לא רק מרגיש את המערכת הזאת, אלא בעצמו מתחיל דרכה לנהל את העולם שלנו. במידה שבה הוא הופך להיות רוחני, הוא מתמזג עם המערכת של הכוחות העליונים ולכן יכול להתכלל בהנהגת הבריאה.

באופן כזה, חכמת הקבלה מכוונת כדי להביא את כל האנושות לאפשרות לנהל את העולם שלנו, הגורל שלנו, לשנות את העולם הזה, אבל רק דרך המערכת של העולם העליון. לכן היום אנחנו מגלים, שאיננו יכולים לעשות שום דבר עם עצמנו, עם העולם שלנו, עם החיים שלנו. אנחנו נמצאים במצבים נוראיים, לא יודעים מה יהיה איתנו מחר: משפחות מתפרקות, ילדים מתנתקים מההורים, כל המגמות הרגילות של החברה קורסות, המדע והתרבות נמצאים במבוי סתום, הכול נעלם לאן שהוא, מחלחל דרך האצבעות לתהום הנשייה. אנשים מתדרדרים לאלימות ותוקפנות חסרת תועלת, לריקנות, סמים וחיים חסרי משמעות.

חכמת הקבלה מסבירה לנו את המצב הזה של העולם, שמצד אחד הוא גלובלי, ומצד שני שלילי, ניהיליסטי. ומתוך זה האדם יבין, שלא נשאר לו מוצא אחר להיטיב את חייו, להבין בשביל מה הוא חי, להשיג את משמעות החיים, אלא רק דרך חכמת הקבלה. לכן היא מתגלה דווקא בזמננו, ואילו כל אלפי השנים היא הייתה נסתרת, ונקראה חכמת הנסתר. דווקא על ידי גילוי החכמה הזאת, האדם הופך להיות מסוגל לראות את העולם דרך מערכת של כוחות עליונים של ההנהגה, ולהתכלל במערכת הזאת. כשמתעלה מעל הכול, הוא משיג הרגשה של נצחיות ושלמות. במילים אחרות, אדם רוחני הוא מי שמנהל את הכוחות שנמצאים מעבר לגבולות העולם הגשמי, גם מעבר לגורלו.

מתוך שיעור בשפה הרוסית, 20.9.2015

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/KX12B

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest