דף הבית / אהבה / משפחה / אדם בהריון

אדם בהריון

שאלה: שרים בממשלת בריטניה מבקשים לשנות במסמכים של האו"ם את הביטוי "אישה בהריון" ל"אדם בהריון", על מנת שיכלול גם את הטרנסג'נדרים. בנוסף, השרים דנים בשינויים בחקיקה שיאפשרו לאזרחים בריטיים לאשר באופן עצמאי את שינוי מינם מבלי להציג ראיות רפואיות. עד לאן נגיע?

תשובתי: לא נגיע לשום מקום. אין זה משנה כיצד הם יירשמו במסמכים האלה, זה חסר כל משמעות, כי הרי אנו עוסקים בבני אדם ולא בניירת. הרישומים נחוצים להסדרת עניינים פרוצדורליים בבתי המשפט, אבל באופן עקרוני זה לא משנה באדם דבר.

שאלה: האם ייתכן שהסטטוס של "אדם בהריון" יתממש? האם זה אפשרי שגבר ייכנס להריון?

תשובתי: בוודאי, המדענים יעשו הכול! עלינו להבין שאנחנו נמצאים בשלב התפתחות של הטבע, במצב שבו האדם משתנה, הטעמים שלו משתנים, האוריינטציה שלו משתנה והכול משתנה בו.

הצעירים כיום, כבר לא רוצים להתחתן ולנהל מערכת יחסים נורמלית, הם קונים בובות מין כתחליף לבן או בת זוג ובכלל עושים ככל העולה על רוחם.

התהליך הזה הוא אך טבעי, מפני שאיננו מתקנים את האדם בזמן, או נותנים לו כיוון התמצאות נכון, כיצד לנהוג עם טיבעו. לכן, הם מחפשים דרכים מלאכותיות, מקולקלות, לסיפוק עצמי, או צורת קיום חדשה. הם גם דורשים שיכבדו אותם, שישימו לב אליהם ושיתחשבו בהם במיוחד.

האנושות ניצבת בפני בעיה גדולה. בסופו של דבר כל זה יצטבר לכדי מצב שהחברה לא תוכל לסבול, ותיאלץ לשנות אותו בשיטות כוחניות.

שאלה: האם אתה מסתכל על ה"אדם" כאדם?

תשובתי: אני לא מסתכל על האדם עצמו, אלא על מצבו הפנימי, על הנשמה שלו, והיא אינה תלויה בשינוי מינו או בכל שינוי שנעשה עם האדם מבחינה חיצונית.

שאלה: האם העולם יגיע ליחס הזה?

תשובתי: אני חושב שזה יהווה חלופה ליחס הקיים היום, ונגיע לתקופה מהפכנית שבה האנושות תעלה מעל לכל ההבדלים, מיניים ואחרים, ותעסוק במצבו הפנימי של האדם ולא במצבו החיצוני.

מתוך תכנית הטלוויזיה "חדשות עם מיכאל לייטמן", 9.11.2017

 

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/OgGsB

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest