אגואיסט גמור

הערה: יש שחקן קולנוע הוליוודי מיליונר ממוצא סיני צ'ואו יון-פאט, אבל הוא חי מ – 100 דולר בחודש, נוסע בתחבורה ציבורית, קונה בגדים רק במכירות חיסול. הוא אומר: "העיקר שהבגדים יהיו נוחים, אין לי צורך יותר בשום דבר". במשך 17 שנה היה לו פלאפון קטנטן ורק לא מזמן הוא החליף אותו לסמארט-פון. הוא אומר, שיש לו צורך בעושר לא לצורך עושר.

תגובתי: הוא נברא כזה. ישנם אנשים שאוהבים לחיות דווקא בצורה כזאת כך הם מרגישים יותר בחיים. זו אינה התגברות על האגו העצמי, אלא התגלות של הטבע. האגואיזם שלו מאוזן. אגואיזם גדול קיים בקרב הרבה בני אדם ששואפים להשיג הכול ומוכנים להקריב את חייהם למען השגת מטרה אגואיסטית מסחרית. צריך להראות להם כיצד לאזן את השאיפות הללו בכזאת צורה כדי להיות מאושר.

שאלה: אנשים ששואפים קדימה, ושהאגו שלהם דוחף אותם הם אפילו יותר קרובים אליך?

תשובתי: כן. סוג כזה של בני אדם קרוב אליי יותר, מפני שדווקא הם, בני אדם. ואילו הוא מספיק לו "שיש דשא ירוק שמש ומים".

שאלה: לדבריך אותם מיליונרים, שרוצים להרוויח יותר ויותר כסף ואפילו אם לשם כך הם דורכים על אחרים, הם קרובים יותר אליך?

תשובתי: כן. הם מיישמים את האגואיזם העצום של הטבע שנמצא באנושות. והודות לכך, האנושות תגיע להכרת הרע של האגואיזם. דווקא הודות למיליונרים האלה. הם עובדים בצורה נכונה עם החוק הכללי של הטבע ועלינו להיות אסירי תודה להם. הם מראים לכל האנושות, שצריך לשרוף את האגואיזם הזה ומהר, מפני שאחרת שום דבר לא יקרה.

עלינו להכיר באפסיותו, בחוסר תכליתו, בריקנותו של האגו. והעיקר להבין שהוא לא מוביל אותנו לשום מטרה טובה. הידע הזה, הניסיון של צבירת תוצאות שליליות נחוץ לנו.

הערה: כלומר, הכול להיפך. בני אדם מתפעלים מאדם כזה. ואילו אליך, קרוב יותר זה ש"רומס" אחרים, מרוויח מיליונים או מיליארדים וזה הכול. עושק! והוא קרוב אליך יותר?

תשובתי: בוודאי. דווקא הודות להם האנושות מבינה, מה היא צריכה לתקן בתוכה.

שאלה: היא תגיע מהר יותר להבנה הזו?

תשובתי: בוודאי. אך ורק על ידי הכרת הרע, הטבע של האגואיזם, כאשר הוא גדל ובהדרגה הוא יותר ויותר מוכר לכולם, ואנחנו מצידנו מגלים את השפלות שלו.

שאלה: רק כך?

תשובתי: אם ישנה אפשרות לעשות משהו בדרך טובה, אז רק כך. ואם לא, אז זה יהיה כבר על ידי ייסורים. נקווה, שלא.

מתוך תוכנית טלוויזיה "חדשות עם מיכאל לייטמן", 25.06.2019

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/0gYpE

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest