דף הבית / כללי / אגואיזם ותיקונו

אגואיזם ותיקונו

photo_rav_gh70_012.jpg

שאלה: כמעט מדי יום אנו קוראים ידיעות מארצות שונות, על הורים אשר רוצחים את ילדיהם, ילדים שרוצחים את הוריהם, נשים את בעליהן, מה פשר התופעה? האם גם כך בא לידי ביטוי המשבר הגלובלי?
תשובה: בימינו מתגלה השלב האחרון של האגואיזם בדרגתו ההתחלתית. בספרי הנביאים נאמר, שיבואו זמנים בהם, נשים יאכלו את פרי בטנן, כפי שקרה בימי המצור הבבלי על ירושלים: "ידי נשים רחמניות בישלו ילדיהן" (איכה ד, י)
אם לא נעבור את הזמנים האלה של התגלות האגו באור הקבלה המתקנת, נאפשר לזמנים כאלה לבוא עלינו, כמו שהנביאים עצמם מזהירים אותנו.

שאלה: בסופו של דבר, הבורא כופה עלינו להתפתח על ידי ייסורים. זאת אומרת שהאדם מתפתח לא מרצונו אלא מתוך הכרח. אך מחשבת הבורא הייתה לברוא את השוה לו, את השותף שלו? אז איזה מין שוויון אנו רואים כאן?
תשובה: לפניך שלב שלם של התפתחות ובחירה חופשית. אלא שניתן להביא אותך להתפתחות הזאת רק על ידי ייסורים, אחרת האגו שלך ידחוף אותך לכל דבר, רק לא להתפתחות רוחנית. בכל התקופות הקודמות התפתחנו רק באמצעות האגו שהתפתח בנו, ועכשיו הגיע החופש, ניתנה לנו ההזדמנות להתפתח על ידי פעולת האור עלינו – ניתנה לנו הדרך להתפתח!

שיעורים על מאמר החירות

שאלה: "אני רוצה להיות טוב איתך, כדי שאתה תהיה טוב איתי"- האין זו כוונה אגואיסטית? או שזה אגואיזם מתוקן?
תשובה: זהו אגואיזם מתוקן, ואת הכוונה לא תמיד ניתן להבין, כי באמצעות המילים ניתן לבטא רק רצון. אך ניתן גם להבין: אני מבקש(מהבורא), אני רוצה ממך את התיקון שלי, ואני מוכן לכל דבר לצורך התיקון.
ומה הפירוש של "טוב"? זוהי תכונת ההשפעה והאהבה.

שאלה: היום כל אחד מאיתנו מרגיש את עצמו כפרט, בצורה אגואיסטית. מה כל אחד מאיתנו ירגיש לאחר התיקון, האם ירגיש את הכלי הכללי כמו שמרגיש את עצמו?
תשובה: אין ספק, כי כאלה נבראנו, כחלקים של השלם, ואנחנו צריכים להרגיש, לא את עצמנו אלא את הגוף השלם. ההרגשה בתוך עצמנו – היא של העולם הזה, והרגשה מחוצה לנו היא הרגשה של העולם הרוחני.

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/BYSmy

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest