אבקת הקסם

בעל הסולם

משל (מתוך מכתב של בעל הסולם):

מלך גדול, טוב ומיטיב, אשר כל מגמתו הייתה רק ליהנות בני מדינתו, נתן צו לכל בני המדינה כולם, אחד לא יחסר לבוא לשנה תמימה אל עבודת המלך. ויחד מקום בהיכל לכך. והנה שׂכרם אתם במקום פעולתם. שהכין להם סעודות גדולות וכל מעדני עולם בכל אימת שרוצים. וכולם כאחד באו לעיר המלך המוקפה חיל וחומה, כי נסגרו שם במשך השנה הנועדה, ותחל העבודה. סבורים היו שהמלך הכין משגיחים על אופן עבודתם, אמנם המלך נסתר, ואין שום השגחה, ואיש הישר בעיניו יעשה.

ולא ידעו מההמצאה הנפלאה אשר נתן מין אבק רע במעדנים ומגדנות. וכנגדו נתן אבק מרפא בבית של העבודה! כי אוהביו ונאמניו באמת ובתמים, אף על פי שראו שאין השגחה במקום הזה. מכל מקום מחמת אהבתם הנאמנה, שמרו מצוות המלך בדקדוק, ועשו כל עבודתם כפי המוטל עליהם. וממילא שאבו לתוך גופם את אבק המרפא. וגם כאשר הגיע זמן האכילה – טעמו את המגדנות והמעדנים. והיה בהם אלף טעמים, מעודם לא השיגו טעמים כאלה ולא הרגישו מתיקות כזאת. ועל כן היו מהללים ומשבחים את המלך מאד!

אבל השפלים, שאינם מבינים כלל בחינת מעלה במלך, שראוי משום זה לאהוב אותו באהבה מסורה ונאמנה. כיון שראו שאין השגחה, זלזלו במקום המיועד לעבודה, וכל אחד עבד עבודתו במקום שנראה לו במגרשי המלך. וכשהגיע זמן האכילה, כיון שטעמו את המגדנות – נתמלא חיכם טעם מר, מחמת האבק. ויחרפו ויבזו את המלך ושולחנו הבזוי אשר הכין להם לשׂכר חלף טרחתם. והוחזר המלך אצלם לשקרן גדול שאין כמותו. אשר במקום מעדנים ומחמדי עולם – נתן להם מרורות ומלוחות כאלה.

מתוך שיעור על מכתב של בעל הסולם, 09.07.2010

רשומות קודמות בנושא:
כולנו כאחד הגענו אל עיר המלך
הכוונה לגל רוחני

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/FgoiU

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest