דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / אבני הדרך הנעלמות

אבני הדרך הנעלמות

מיכאל לייטמן

שאלה: הבעיה היא בכך שלא ברור מה צריך לעשות. בשיטות אחרות יש תרגילים גופניים ומחשבתיים שונים. ואילו כאן בכלל לא ברור מה בת'כלס צריך לעשות – פשוט ללמוד וזהו?

תשובה: בשיטה הזאת באמת לא ברור מה צריך לעשות. וזה מפני שמלמדים את האדם את אומנות ההשפעה. והאומנות הזו היא הכוונה – לא ניתן לראות אותה בעיניים, והגוף הפיזי שלי לא נוטל שום חלק בכך. הדבר היחיד שפועל זה הלב. הלב הוא מכלול הרצונות שלי. עלי לחדור אל תוך הלב שלי, וללמוד את תכונותיו – איך הוא מתייחס אלי, לאנשים האחרים ולבורא. עלי להרחיב את הלב שלי ולעבוד בו כמו במעבדה – לכוון ולחבר בצורות שונות בין כוחות, רצונות ומחשבות מגוונים, ולערבב אותם ביניהם. האדם לומד לאט לאט איך לעשות את זה, והלב שלו מתרחב תחת השפעת האור העליון.

בשיטות אחרות הכול ברור – יש לי אבני דרך חומריות כלשהן, שאותן אני רואה בצורה ברורה. ואילו בקבלה בתחילה לא רואים דבר! לכן היא נקראת תורת הנסתר, ולכן השלב הראשון בלימוד מכונה תקופת ההסתרה. אנחנו הרי לא רואים כיצד אנחנו מתקדמים, כתוצאה מאילו גורמים, ואולי, אנחנו בכלל עומדים במקום…

הדרך לבדוק אם אני מתקדם נכון היא לראות האם אני לא דורש דבר לעצמי, מלבד לחיבור עם הנשמות האחרות. כל העבודה הרוחנית וכל קומת האדם, לחלוטין לא קשורות לפעולות גשמיות. הן טמונות בפנים. אנחנו עובדים עם כוחות ששולטים בחומר מבפנים, ולכן לעת עתה אנחנו לא מרגישים בהם. אנחנו משפיעים על החומר שלנו, באמצעות כוחות נעלמים. לכן יש צדק בתרעומת של אנשים שאומרים: "נו, תגיד לי מה לעשות! תן לי עבודה כלשהי שכך שאראה, שאני מקבל שכר בתמורה למאמץ שאני משקיע! אני זקוק לאבני דרך כלשהן – היכן הן?"

אבל האדם צריך לחפש קריטריונים חדשים להתקדמות – לא חומריים אלא רוחניים, סימני כלשהם להשפעה. למרות שאיני מקבל דבר אני בכל זאת מגיע ומשתתף בעבודה, ואני מקבל את עצות המקובלים, במה שנקרא "מעל הדעת" ואני לומד על פיהם. אני פותח ספר שבו, כפי שאמרו לי, טמון אור התיקון. איני יודע מהו, אבל אני רוצה שהוא ישפיע עלי! אני רוצה להציב את עצמי תחת מפל המים הזה! אני רוצה שהאור הזה ישנה אותי, יוריד מעלי את הקליפה החיצונית שעוטפת אותי.

האדם יוכל לבדוק האם הוא מתקדם או לא רק בהתאם לרצון לחפש בתוכו את השינויים הרוחניים.

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/gh84F

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest