דף הבית / חינוך, ילדים / אבחנה קטלנית

אבחנה קטלנית

מחקר: מושג חדש בשם New Norma ("עכשיו זה בסדר") זוכה לפופולריות בארצות הברית – נישואים הומוסקסואליים, ילדי פונדקאיות, נשים כמרים, גברים עקרות בית, ועוד כל כך הרבה יותר. אבל איך זה יכול להיות שכדורים עם השפעה נרקוטית הפכו ל"סמים חוקיים"? 70% מהאמריקאים משתמשים באופן קבוע בסמים חוקיים.

השימוש בתרופות הרגעה גורם לאותם השינויים במוח, כמו השינויים שנגרמים על ידי אלכוהוליזם כרוני. נטילה של תרופות הרגעה פופולאריות, מהסוג בנזודיאזפינים, במשך ארבעה שבועות, ממכרת באותה מידה כמו הרואין. תופעות הלוואי הן בהתאם – הזיות, כאבי ראש, עוויתות, ומוות. כמעט בלתי אפשרי "לרדת" מאותן התרופות.

עם ביטול חד של תרופות אלה, הסיכון של התקפי אפילפסיה, שבץ, התקפי לב והזיות, הוא גדול. האירוניה שבכדורי ההרגעה היא בכך, שרושמים אותם נגד עצבים ונדודי שינה, אבל ככל שאתה נוטל אותם יותר, אתה יותר מתעצבן והשינה שלך גרועה יותר. משמעות הדבר היא, שבכל הפעם אתה צריך להגדיל את המינון. השלב הסופי של התלות בבנזודיאזפינים הוא "אובדן של פרסונליזציה" – אובדן עניין בחיים, אשר לעתים קרובות מוביל להתאבדות.

היצרנים מלכתחילה היו מודעים לכך שהחולים יתמכרו לתרופות הללו. אמנם, הרוב המכריע של משככי כאבים שנרשמים בארצות הברית אינם דומים לסמים. לא פלא שבכל שנה 15 אלף אמריקאים מתים ממנת יתר של משככי כאבים יותר מאשר מהרואין וקוקאין יחד.

הנרקומאפיה הכניסה את בתי המרקחת לתחום הפעילות שלה. כתוצאה מכך, קרוב ל- 12 מיליוני תושבים של ארצות הברית משתמשים במשככי כאבים שלא למטרות רפואיות.

השימוש חסר המחשבה של תרופות פסיכו-אקטיביות על ידי מבוגרים אמריקאים, בהכרח מוביל להעתקה של ההתנהגות הזאת על ידי ילדים. כתוצאה מכך, יש לבני הנוער האמריקאים אופנה של שימוש ב"גלגלים." תלמידי בית ספר נוטלים תרופות לטיפול ב- ADHD (הפרעת קשב, ריכוז והיפראקטיביות), לכאורה, למען שיפור התוצאות הלימודיות.

אבל מה שעוד יותר גרוע הוא, ששליש מההורים האמריקאים מאמינים שילדיהם ילמדו טוב יותר על ידי נטילת התרופות נגד הפרעות קשב וריכוז, גם אם הילד בסדר מבחינת אינטליגנציה. ההורים מנסים להגן על ילדיהם מהסמים של הרחוב, אך הם אינם מבינים כי השימוש בתרופות רבות עלול להזיק לבריאות ילדיהם לא פחות. אחד החוקרים במחקר זה מצא, כי נטילת נוגדי דיכאון גורמת להתקפי תוקפנות אצל 14% מבני הנוער.

על אף שהרופאים האמריקאים מודעים לתוצאות האלה, הם ממשיכים לרשום כמות יותר ויותר גדולה של כדורים, מפני שכל המודל העסקי של חברות התרופות מבוסס לא על בריאות, אלא על מחלות. ענקי תעשיית התרופות משקיעים בקידום מכירות 60 מיליארד דולרים בשנה – פי שניים יותר מאשר במחקר.

וכדי שמקרים כאלה לא יערערו את האמונה חסרת הגבולות של האוכלוסייה בכוח המופלא של הכדורים, חברות התרופות תורמות מיליארד דולר נוספים לרופאים האמריקאים. זה נקרא, "ייעוץ והשתתפות במחקר": יצרני התרופות משלמים לרופאים כדי שהם ירשמו לחולים דווקא את התרופות שלהם.

אבל גם זה רק "כסף קטן" בהשוואה ל- 34 מיליארד הדולרים שענקי תעשיית התרופות מבזבזים על "מדגמים ללא תשלום". כלומר, בהתאם מלא עם החוק העיקרי של סוחרי הסמים ברחובות: המנה הראשונה ללא תשלום – הרופאים המשוחדים מרגילים את המטופלים שלהם לתרופות חדשות. ומבחינה משפטית הם עושים את זה לפי החוק – הלובי של תעשיית התרופות דאג להם.

הרווחים ההולכים וגדלים מאפשרים ליצרנים למשוך לצדם עוד יותר פוליטיקאים. כתוצאה ממעגל הקסמים הזה, הרופאים עושים אבחנות שקריות למיליוני אמריקאים ורושמים להם מיליארדי כדורים.

לאחר הלגליזציה של המריחואנה במדינת קולוראדו, מספר הילדים שהוריהם מעדיפים לטפל בהם על ידי הסם הזה הולך וגדל.

שוק המריחואנה שנמכרת בארצות הברית בצורה חוקית, הוא אחד השווקים המתפתחים באופן המהיר ביותר. בשנת 2014, הגידול הצפוי בשוק הוא 64% לגובה של 2.34 מיליארדי דולרים.

לאחרונה, בארצות הברית מתפתחת אופנה של מסיבות תרופות: כל המשתתפים יוצקים את הכדורים שהביאו לקערה גדולה, ולאחר מכן, מעת לעת במהלך הערב, נוטלים את התרופות יחד עם אלכוהול. מקרי מוות ממנת יתר מתרחשים בכאלה מפגשים בתדירות מדאיגה.

התייחסותי: המשבר הכללי של הטבע האגואיסטי שלנו בא לידי ביטוי בחיים של כולנו, ואנחנו לא נהיה מסוגלים להתמודד עם זה, אלא אם כן נתחיל לשנות את עצמינו!

ידיעות קודמות בנושא:
מדינה של תלותיים וחלשי אופי
גורמים לחיילים אמריקאיים לצרוך סמים
איסור על מכירת משככי כאבים גרם לצריכה מוגברת של הרואין

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/6P2wf

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest