דף הבית / חיים חדשים

חיים חדשים

המציאות שאנו חווים ברגעים אלו היא תוצאה ישירה של היחסים שבנינו מתחילתה של ההתפתחות האנושית. כדי לחיות בעולם שהוא טוב יותר אנו פשוט מחויבים להתחיל בחיים חדשים. הרב ד"ר מיכאל לייטמן וגדולי המקובלים לפניו מסבירים לנו על אותם חיים שאנו יכולים לבנות בעצמנו.

הקישוריות הגלובלית הפכה לעובדה שאי אפשר להתעלם ממנה, אך האנושות טרם התאימה את ערכיה, את המודעות שלה ואת מערכותיה המורכבות למציאות החדשה שנוצרה.

ניתן לראות כי אותן המערכות החברתיות, הפוליטיות והכלכליות שאליהן הורגלנו במשך שנים רבות, אינן מותאמות למציאות החדשה של תלות הדדית בינלאומית. זוהי הסיבה שאנו חווים בעיות והתקוממויות, שנובעות מתוך המשברים הפיננסיים בעולם, ויוצרות הלכה למעשה, שינוי משמעותי בקנה מידה עולמי.

כדי למצוא את הפתרון לבעיות השונות שאיתן מתמודדת האנושות בעולם כה מקושר, נדרש מאיתנו לימוד מקיף, שבעזרתו נוכל להתמודד בצורה טובה ביותר עם התנאים החדשים שמכתיבה המציאות המקושרת החדשה שמתגלה בעולם. עלינו ללמוד כיצד לחיות באופן אחראי, והפעם בקנה מידה עולמי. לדוגמה, הכלכלה של היום מונעת על ידי ערכים של אינטרס אישי, ואינה יכולה לעבוד יותר תחת המסגרת החדשה שמכתיבה מציאות זו. נסיבות חדשות אלו מחייבות אותנו לבצע שינויים משמעותיים, על מנת להפוך את עצמנו, פשוטו כמשמעו, לגלובליים, כלומר, ללמוד כיצד להתאים את האספקטים השונים של חיינו למציאות הגלובלית החדשה.

ברוכים הבאים ל"חיים חדשים" סדרת תוכניות עם הרב ד"ר מיכאל לייטמן ואורן לוי  בכל הנושאים המרכזיים של חיינו.

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest